در اولین دوره شهید تندگویان؛

دانشجویان بامسائل سیاسی نفت و گاز آشنا شدند

دانشجویان بامسائل سیاسی نفت و گاز آشنا شدند

دانشگاه فارسی: نخستین دوره شهید تندگویان با هدف آشنایی دانشجویان با ابعاد و مسائل سیاسی حوزه نفت و گاز در شهریور 98 به انتها رسید.به كزارش خبرگزاری مهر، دفتر مطالعات سیاستی نفت و گاز دانشگاه امام صادق (ع) در مرداد و شهریور ماه ۱۳۹۸ مبادرت به برگزاری دوره ای به صورت غیرحضوری و به جهت آشنایی هرچه بیشتر دانشجویان با حوزه سیاستی صنعت نفت و گاز كرد.
این دوره در پنج هفته از اول مرداد ماه لغایت هشتم شهریور ماه، با پنج سرفصل اصلی حوزه نفت و گاز اجرا شد.
در هفته اول دانشجویان شركت كننده در این دوره با مسائل فنی صنعت نفت و گاز آشنا شدند كه با عنایت به غیر فنی بودن بیشتر دانشجویان شركت كننده، مسئولان این دوره تمامی اهتمام خودرا در خصوص آشنایی با مسائل فنی نفت و گاز به زبان ساده و غیر فنی كرده اند.
در هفته دوم، شركت كنندگان با بازیگران اصلی و مهم حوزه نفت و گاز و نیز اثر تحریم ها بر این حوزه، آشنا شدند.
در این دوره، هفته سوم به قراردادهای حوزه نفت وگاز پرداخته شد و هدف سرفصل هفته سوم آشنایی ابتدایی و متوسط شركت كنندگان با انواع وسازوكارهای قراردادهای نفتی از گذشته تا امروز عنوان شده است.
هفته چهارم به بحث انفال و آشنایی با مسائل فقهی و حكومتی انفال و خصوصاً نفت و گاز، رویكرد اسلامی به مسائل مختلف نفتی اختصاص یافت.
هفته پنجم نیز با عنایت به اهمیت سوژه گازطبیعی و قیمت گذاری آن به این سرفصل اختصاص داده شد.
در این دوره از آثار مكتوب و شفاهی اساتیدی همچون دكتر مسعود درخشان، دكتر محمد نعمتی، دكتر محمد نوروزی، دكتر رضا آقاموسی طهرانی، دكتر روح الله كهن هوش نژاد و.... استفاده شد.
این دوره به صورت غیرحضوری و در پنج هفته (۵۰ساعت) انجام شد كه در هر هفته بعد از مطالعه سرفصل های مربوطه آزمون هایی به صورت مجازی از شركت كنندگان ستاندن و درانتها این دوره به برترین های این آزمون گواهی سپری كردن این دوره اعطا می شود ضمن اینكه دانشجویان برتر این دوره در پروژه ها و فعالیت های علمی به كار گرفته خواهند شد.
دبیر علمی این دوره دكتر محمد نوروزی از دانش آموختگان رشته مدیریت قراردادهای بین المللی نفت و گاز و مسئولیت مدیریت اجرایی آن بر عهده مسعود رسولی و امیرحسین خورشیدی از دانشجویان برجسته دانشگاه امام صادق مقابل السلام بود.
دفتر مطالعات سیاستی نفت و گاز در نظر دارد ضمن تقویت دانش عمومی افراد نسبت به مباحث سیاستی این حوزه، زمینه های فعالیت علاقمندان را در عرصه های سیاستگذاری حوزه نفت و گاز فراهم آورد.


منبع:

1398/06/19
11:47:09
5.0 / 5
3843
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است