عاملی مطرح كرد:

تشكیل كمیسیون معین دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه

تشكیل كمیسیون معین دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه

دانشگاه فارسی: دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی از تشكیل كمیسیون معین دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاهها آگاهی داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی جلسه دیدار نمایندگان اتحادیه های دانشجویی با سعید رضا عاملی دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی در محل دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی اجرا شد.
عاملی اظهار داشت: در این نشست بیشتر از هر چیز انتظار این است كه از دانشجویان و نمایندگان بدنه دانشگاهی مباحث دانشی و انتقادات علمی شنیده شود.
وی افزود: اینكه پهپاد آمریكایی مورد به هدف خوردن موشك های ایرانی و انهدام قرار می گیرد و با افتخار ملی همراه می شود ناشی از خودباوری و پیشرفت های كشور در زمینه های علمی است كه در اثر آن توانسته ایم روی پای خودمان بایستیم.
نیازمند مقاومت به همراه اندیشه نظام مند برای استقرار جامعه و نظام اسلامی هستیم
وی افزود: ما در حال تغییر مسیر تاریخ هستیم كه با سادگی هم تغییر نمی یابد و نیازمند مقاومت به همراه اندیشه نظام مند برای استقرار جامعه و نظام اسلامی هستیم.
عاملی افزود: یكی از وظایف ما این است كه جمعیت علاقه مندان به انقلاب را روز به روز افزایش دهیم.
تشكیل كمیسیون معین دانشجویی شورای عالی انقلاب فرهنگی در دانشگاه
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی با تاكید بر روی قابلیت ها و ظرفیت های موجود بدنه دانشجویی پیشنهاد كرد: می توان با تشكیل كمیسیون معین دانشجویی در دانشگاه كه به صورتی معین شورای عالی انقلاب فرهنگی باشد از این ظرفیت به شكلی بهره برد كه بتواند سلیقه های مختلف را پوشش دهد.
وی همین طور ابراز امیدواری كرد كه با همكاری نمایندگان اتحادیه های دانشجویی یك نفر نماینده دانشجویی در شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور بتواند حضور پیدا كند.
عاملی اظهار داشت: امكان دارد در فعالیت های شورای عالی انقلاب فرهنگی نقصها و ضعف هم وجود داشته باشد اما به هر حال اقدامات مؤثری در این شورا انجام گرفته و در حال انجام می باشد.
وی اضافه كرد: ما نیازمند جامعه ای هستیم كه در آن فاصله طبقاتی كم شود و همه تبدیل به طبقه متوسط جامعه شوند.
۸۵ مصوبه شورا سیاستگذاری بوده است
استاد گروه ارتباطات دانشگاه تهران در ادامه اظهار داشت: شورای عالی انقلاب فرهنگی تابحال حدود ۲۲۲۶ مصوبه را به تصویب رسانیده كه البته بیشتر آنها مصوبات موردی بوده اند و صرفاً ۸۵ مصوبه آن اسناد سیاست گذاری بوده است و از میان آنها تنها سه سند تحول بنیادین آموزش و پرورش، سند مهندسی فرهنگی و سند نقشه جامع علمی كشور بعنوان سندبالادستی و مصوبه مادر محسوب می شوند.
وی اضافه كرد: سند نقشه جامع علمی كشور ۲۲۴ اقدام دارد كه به همین دلیل جلسات ستاد راهبری اجرایی سازی نقشه جامع علمی كشور به صورت منظم و هر دو هفته یكبار در جهت پیگیری اقدامات مذكور در دبیرخانه شورای عالی انقلاب فرهنگی برگزار می شود، ضمن آنكه جلسات شورای اسلامی شدن دانشگاه ها و مراكز آموزشی نیز به همین صورت هر دو هفته یكبار در دبیرخانه شورا در حال تشكیل است.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی اشاره كرد: اینكه بعضی از اسناد مصوب ما با مشكل اجرایی شدن مواجه گشته اند به جهت عدم پیش بینی برخی پشتوانه های اجرایی از قبیل بودجه است و در مسئله ای چون بودجه، شورای عالی انقلاب فرهنگی نمی تواند تكلیف مالی برای دولت تعیین كند.
وی اضافه كرد: خیلی از انتقادات مطرح شده مربوط به حوزه اجراست كه مسئول آنها مجریانی چون وزرا، رؤسای دانشگاه ها و… هستند.
دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی افزود: شفافیت مذاكرات شورای عالی انقلاب فرهنگی نیازمند مصوبه شورای عالی انقلاب فرهنگی است و شاید بتوان انتشار مشروح مذاكرات شورای عالی انقلاب فرهنگی را از اعضای شورا استفسار كرد.
در دوره استفاده از تمامی ظرفیت ها هستیم
عاملی افزود: ما در دوره ای هستیم كه دوره غیر مركزی كردن ظرفیت ها و استفاده از تمامی ظرفیت هاست و بنده نسبت به ارائه پیشنهاد و لایحه توسط بدنه دانشجویی استقبال می كنم.منبع:

1398/04/12
18:21:15
5.0 / 5
3743
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است