وزیر علوم، تحقیقات و آموزش عالی تاكید كرد:

لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها، سامان دهی مراكز علمی

لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها، سامان دهی مراكز علمی

دانشگاه فارسی: وزیر علوم، تحقیقات و آموزش عالی بر لزوم توجه به رشته های فنی در دانشگاه ها اصرار كرد و اظهار داشت: سوق یافتن دانش آموزان به رشته های تجربی یك نقص است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، منصور غلامی شامگاه روز گذشته چهارشنبه در جلسه ای با روسای دانشگاه های تبریز و استان با اشاره به اینكه هدایت تحصیلی توسط آموزش و پرورش برای دانش آموزان ضروری می باشد، افزود: ایجاد مشوق ها در تعیین رشته های تحصیلی لازم است چونكه گرایش دانش آموزان به رشته تجربی نقص آموزشی است.
وی افزود: گرایش بالای دانش آموزان به رشته های تجربی با خاطر مسائل شغلی و مادی درست نیست و امكان دارد در ادامه تحصیل مشكلاتی را برای ورود به دانشگاه برای آنان ایجاد كند.
غلامی سپس به اهمیت رشته های فنی در كشور نیز اشاره نمود و اظهار داشت: باید دانش آموزان وارد این رشته ها نیز شوند، آموزش های مهارتی لازم است و وزارت علوم نیز توجه ویژه ای به این مساله دارد.
وی به استانداردسازی رشته های فنی در دانشگاه ها نیز تاكید داشت و اظهار داشت: باید سطح استانداردهای دانشگاه های كشور با رسیدن به سطح ملی به سطح بین المللی ارتقا پیدا كند.
وزیر علوم در ادامه به تجهیز دانشگاه ها اشاره نمود و اضافه كرد: با اینكه مشكلات اقتصادی داریم ولی بودجه ها و اعتبارات لازم برای تجهیز دانشگاه ها اختصاص یافته است. امسال نیز تلاش می نماییم این تخصیص ها بموقع صورت گیرد.
وی با تاكید بر اینكه ارتقای مهارت نیروهای ماهر برای كار نیز از دیگر برنامه های ما است، اظهار داشت: بعضی از شركت های ایرانی در خارج از كشور فعالیت می نمایند و مایل به جذب نیروهای ماهر كاری و فارغ التحصیلان هستند.
وی اضافه كرد: كیفی سازی و ارتقای استانداردهای آموزش عالی كشور اولویت اصلی است. افزایش كیفیت خدمات و فراهم كردن امكانات پژوهشی برای اعضای هیات علمی از دیگر اولویت های ما است.
غلامی از سامان دهی مراكز علمی نیز آگاهی داد و اظهار داشت: دانشگاه ها باید از موازی كاری اجتناب كنند، ماموریت گرا شدن مراكز آموزش عالی كشور برمبنای كیفی گرایی نیز لازم است و باید متناسب با توانمندی های خود فعالیت كنند.


منبع:

1398/03/24
13:25:05
5.0 / 5
3902
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , خدمات , دانشگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است