رئیس سازمان امور دانشجویان خبر داد:

اعلام زمان پیگیری تعهدات بورسیه های خارج از كشور

اعلام زمان پیگیری تعهدات بورسیه های خارج از كشور

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس سازمان امور دانشجویان با اشاره به اینكه ۱۰درصد بورسیه ها امكان دارد برنگردند، اظهار داشت: پیگیری تعهدات بورسیه هایی كه باز نمی گردند معمولا یكسال بعد از آخر تحصیل آنها شروع می شود.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر با اشاره به آمار عدم بازگشت بورسیه ها اظهار داشت: اعزام دانشجو برای بورسیه، طی ۳ الی ۴ سال قبل بسیار كم بوده است ازاین رو دانشجویانی كه اعزام شده بودند تحصیل خویش را به پایان رسانده و منتظر بازگشت آنها هستیم.
وی افزود: این دانشجویان معمولاً بلافاصله پس از اتمام تحصیل خود بر می گردند یا برخی امكان دارد به دلایلی تأخیرهایی داشته و ۶ یا یك سال بعد از آخر تحصیل بازگردند كه علل آنها بررسی می شود.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اما بنای ما این است كه دانشجو پس از آخر تحصیل باید بازگردد و اگر از حدی گذشت پیگیری تعهدات آنها آغاز می شود.
صدیقی اضافه كرد: دانشجوی دكتری حداكثر باید ظرف ۵ سال تحصیل خویش را به پایان برساند و اگر این زمان بگذرد در فاصله بین ۵ تا ۶ سال پیگیری تعهدات وی شروع می شود.
وی افزود: وثیقه های این دانشجویان ملكی است بر مبنای معادلات به نرخ روز محاسبه می شود و معمولاً اگر به اجرای تعهد برسد باید پرداخت گردد ازاین رو احتیاج به اجرا گذاشتن وثیقه ملكی نیست.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: معمولاً ۱۰ درصد از بورسیه ها در نهایت امكان دارد بازنگردند و یا با تأخیر زیاد به كشور بازگردند كه معمولاً از كشورهای غربی است ولی در مجموع سرمایه گذاری بورس نتیجه داده و بورسیه هایی كه سرمایه گذاری شده اند بازگشته و مشغول خدمت هستند.

1398/03/04
21:53:21
5.0 / 5
4158
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است