وزارت علوم اعلام كرد:

آیین نامه انضباطی دانشجویان درمورد فضای مجازی تغییر خاصی نداشت

آیین نامه انضباطی دانشجویان درمورد فضای مجازی تغییر خاصی نداشت

به گزارش دانشگاه فارسی وزارت علوم اعلام نمود: در آیین نامه انضباطی دانشجویان درمورد فضای مجازی تغییر خاصی پیش بینی نشده است.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در واكنش به برخی بحث های مطرح شده در مورد تغییرات جدید در آئین نامه انضباطی دانشجویان اعلام نمود: اصل مورد تاكید در رسیدگی به تخلفات دانشجویان، عدم ورود به حریم شخصی افراد است. متن این اطلاعیه به شرح زیر است:
با عنایت به برخی بحث های مطرح شده در فضای مجازی در مورد تغییرات جدید آئین نامه انضباطی دانشجویان به اطلاع می رساند: بنا به پیشنهاد وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشكی، برخی اصلاحات حداقلی در آئین نامه انضباطی دانشجویان - كه بیشتر از ۲۰ سال از تصویب آن گذشته است - مطرح می شود كه شامل تخلفات حرفه ای و تخلفات پژوهشی و برخی اصلاحات عبارتی با عنایت به گذشت زمان است. این اصلاحات به تصویب شورای اسلامی شدن دانشگاه ها رسیده ولی هنوز ابلاغ نشده است، چونكه برای ابلاغ باید به تصویب شورای عالی انقلاب فرهنگی برسد. جزئیات این تخلفات در شیوه نامه مرتبط خواهد آمد كه یكی از اصول مورد توجه در تدوین این شیوه نامه، "عدم ورود به حریم شخصی دانشجویان" است. شایان ذكر است كه در مورد فضای مجازی تغییر خاصی پیش بینی نشده و هم اكنون هم شوراهای انضباطی در دانشگاه ها به تخلفات آشكار در فضای مجازی كه شاكی خصوصی داشته باشد، ورود پیدا می كنند و این، مبحث جدیدی نیست. وزارت علوم اعلام نمود: تغییرات در آئین نامه انضباطی دانشجویان شامل تخلفات حرفه ای و پژوهشی می شود.

1398/02/07
15:21:06
5.0 / 5
3822
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است