شبیه سازی اسب باستانی ؛

كشف خون مایع در بدن كره اسب ۴۰ هزارساله

كشف خون مایع در بدن كره اسب ۴۰ هزارساله

دانشگاه فارسی: محققان با كشف خون مایع در جسد كره اسبی ۴۰ هزارساله قصد دارند این حیوان را شبیه سازی كنند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سیبری تایمز، تصاویری خارق العاده از یك كره اسب باستانی انتشار یافته كه در منطقه سیبری كشف شده است. این كره اسب ۴۰ هزار سال قبل می زیسته است.
این كره به گونه اسب های Lena متعلق می باشد كه حالا منقرض شده اند. كره اسب با ارتفاع ۳۷ اینچ هنگام مرگ فقط دوماهه بوده است. جسد این حیوان بطور كامل حفظ شده است و اعضای داخلی بدن آن باز وجود داشته اند.
دانشمندان هنگام بررسی جسد این حیوان متوجه خون مایع در بدن آن شدند و بدین سان امیدها برای شبیه سازی این حیوان باستانی قوت گرفت. به عقیده دانشمندان چنین تحقیقی مسیر را برای شبیه سازی ماموت های عظیم باز فراهم می آورد.
این خون مایع از رگ های قلب حیوان یافت شده است. محققان سپس نمونه برداری از خون این حیوان، از بافت بدن او باز نمونه برداری كردند. جالب آنكه بافت های بدن حیوان هنوز هم به رنگ قرمز بودند.
محققان آزمایشگاهی در یاكوتسك مشغول تشریح جسد این كره اسب باستانی هستند تا با دستیابی به سلول های بدن حیوان بتوانند عملیات شبیه سازی را انجام دهند. سیمون گرینگویف مدیر موزه ماموت در یاكوتسك می گوید: ما طی تشریح جسد حیوان ادرار مایع در مثانه آن باز یافتیم. الان مشغول آزمایش آن هستیم. آنها از الان اعلام نموده اند به موفقیت این پروژه ایمان دارند. در این پروژه محققان كره جنوبی با محققان روس همكاری می كنند.

1398/02/06
16:23:56
5.0 / 5
4600
تگهای خبر: رساله , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است