در گفتگو با مهر اعلام شد

افزایش ۲۰ درصدی ازدواج دانشجویی، ازدواج در ارشد و دكتری بیشتر شد

افزایش ۲۰ درصدی ازدواج دانشجویی، ازدواج در ارشد و دكتری بیشتر شد

دانشگاه فارسی: معاون پژوهشی ستاد ازدواج دانشجویی از افزایش ۲۰ درصدی ازدواج دانشجویی امسال آگاهی داد و اظهار داشت: آمار ازدواج دانشجویی در مقطع كارشناسی ارشد نسبت به سال قبل افزایش داشته است.حجت الاسلام مهدی غلامی مقدم در گفتگو با خبرنگار مهر درباره آخرین وضعیت اعزام كاروان های ازدواج دانشجویی به مشهد مقدس اظهار داشت: امسال بیست و دومین دوره ازدواج دانشجویی در حال برگزاری است و حدود ۱۹ هزار زوج در سایت ازدواج دانشجویی ثبت نام كرده اند.
وی افزود: بیشتر از ۱۶ هزار زوج ثبت نام خودرا كامل كرده و حدود ۳ هزار زوج هنوز ثبت نام خودرا تكمیل نكرده اند، تا كنون ۲۲ كاروان از زوج های دانشجویی به مشهد مقدس اعزام شده و حدود ۱۰ هزار و ۲۰۰ نفر تابحال پذیرش شده اند.
استقبال و حمایت دانشگاه ها از ازدواج های دانشجویی
معاون پژوهشی ستاد ازدواج دانشجویی اشاره كرد: زوج های دانشجو در چارچوب كاروان های زیارتی، فرهنگی و آموزشی به صورت شخصی و یا با كاروان های دانشگاهی از استان های مختلف به مشهد مقدس اعزام می شوند و امسال با عنایت به استقبال استان ها، بیشترین حضور زوج ها به صورت كاروانی بود.
وی افزود: زوج های دانشجو، دو شب و ۳ روز در مشهد مقدس ساكن می شوند و در این مدت، برای این دانشجویان، برنامه های زیارتی، آموزشی، مهارتی، زناشویی، مشاوره، مشاوره خصوصی، نمایشنامه آموزشی و مناجات سحرگاهی انجام می شود.
غلامی مقدم اضافه كرد: همین طور میثاق نامه ای قرائت شده و دانشجویان آنرا امضا كرده و عهد می بندند كه به هم پایبند بمانند و همین طور پیام مقام معظم رهبری به زوج های دانشجو باز قرائت می شود.
افزایش ۲۰ درصدی ازدواج های دانشجویی در سال جاری
معاون پژوهشی ستاد ازدواج دانشجویی تصریح كرد: امسال نسبت به سال قبل ثبت نام زوج های دانشجو ۵ هزار بیشتر از سال قبل بود، یعنی حدود ۲۰ درصد نسبت به سال قبل تعداد زوج های دانشجو اضافه شده است.
وی افزود: استان های تهران، اصفهان و آذربایجان بیشترین فراوانی را داشتند، البته امسال با تسهیلاتی كه به وجود آمده و كمك دانشگاه ها در ایاب و ذهاب زوج های دانشجو، مشكلات كمتر شده و از همه استان ها اعزام وجود داشت.
افزایش ازدواج دانشجویی در مقطع كارشناسی ارشد دانشگاه ها
غلامی مقدم اضافه كرد: بیشترین فراوانی ازدواج بین دانشجویان كارشناسی است ولی تعداد زوج های دانشجو در مقطع كارشناسی ارشد نسب به سال قبل با افزایش خوبی مواجه بود در مقطع دكتری هم نسبت به سال قبل وضعیت بهتر بود.
اعزام ۲۵۰ زوج از مدرسین دانشگاه به مشهد مقدس
وی افزود: امسال حدود ۲۵۰ زوج باز از مدرسین دانشگاه ها در چارچوب كاروان اساتید شركت كرده و به مشهد مقدس اعزام شدند.

1397/12/25
22:14:07
5.0 / 5
4436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است