در دیدار معاون هنری با رییس دانشگاه تهران مطرح شد؛

برنامه ریزی برای تعامل با چند نهاد دولتی، مركز نوآوری تاسیس می شود

برنامه ریزی برای تعامل با چند نهاد دولتی، مركز نوآوری تاسیس می شود

دانشگاه فارسی: نشست مشترك معاون هنری وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی و رئیس دانشگاه تهران به منظور همكاری و تعامل در زمینه هنر برگزار گردید.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از روابط عمومی معاونت هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی، سیدمجتبی حسینی معاون هنری و محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران درباره همكاری برای تولید زمینه ها و فرصت های هنری گفتگو كردند. در این دیدار مجید سرسنگی معاون فرهنگی دانشگاه تهران و شاهین حیدری رئیس دانشكده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، هم حضور داشتند.
سیدمجتبی حسینی معاون هنری وزیر ارشاد در این جلسه اظهار داشت: خانواده هنرمندان بزرگ و گسترده شده است و این سرمایه انسانی در زمینه هنر می تواند فرصت یا تهدید باشد. تابحال آموزش هنر بیشتر مهارت محور بوده در حالیكه مهارت و معرفت توأمان در هنر می تواند به آثار هنری ماندگار منجر شود.
وی با تاكید بر لزوم نگاه ملی و فرآیندی در هنر اظهار داشت: جریان هنر یك فرآیند است كه وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی در انتهای این فرآیند با هنرمندان ارتباط و تعامل دارد اما دانشگاه ها در راه این فرآیند می توانند نقش مؤثری در هنر داشته باشند و اگر به جای منافع دستگاهی و بخشی، منافع ملی مورد توجه قرار گیرد، می توان زمینه هایی را برای هنر فراهم نمود. امروز خیلی از فارغ التحصیلان هنر در زمینه هنر مشغول به كار نشده اند و اگر نگاه فرآیندی داشته باشیم و آموزش، اشتغال، لزوم های حرفه ای، جشنواره ها همه در یك فرآیند مرتبط دیده و بررسی شود، بخشی از مسایل و صدمه ها كاسته می شود.
شاهین حیدری رئیس دانشكده هنرهای زیبا هم در این نشست اظهار داشت: به منظور استفاده از ظرفیت ها و هم افزایی، تعامل و همكاری هایی را با فرهنگستان هنر و معاونت امور هنری وزارت فرهنگ و ارشاد اسلامی برنامه ریزی می نماییم.
محمود نیلی احمدآبادی رئیس دانشگاه تهران هم در این جلسه اظهار داشت: شروع هر تغییری از تغییرات آموزشی رخ می دهد و دانشگاه تهران به علت جامع بودن می تواند تغییراتی را بر مبنای لزوم ها انجام دهد. تولید مركز نوآوری دانشگاه تهران از برنامه های این دانشگاه است تا فرصتی برای تحقق ایده های دانشجویان فراهم گردد.

1397/11/12
13:32:11
5.0 / 5
4410
تگهای خبر: آموزش , تحصیل , تولید , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است