دادستان تهران اعلام كرد

نظر كارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه دانشگاه علوم تحقیقات

نظر كارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه دانشگاه علوم تحقیقات

به گزارش دانشگاه فارسی جعفری دولت آبادی از اعلام نظر كارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات اطلاع داد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، جعفری دولت آبادی از اعلام نظر كارشناسی هیئت هفت نفره در مورد حادثه واژگونی اتوبوس در دانشگاه علوم تحقیقات اطلاع داد و اظهار داشت: این هیئت سه عامل اساسی را مقصر اعلام نموده است.
دادستان تهران در حاشیه جلسه بررسی وضعیت پیش فروش خودرو اظهار داشت: طبق وعده ای كه به مردم دادیم در دو روز گذشته هیئت نظر كارشناسی را اعلام نموده و سه عامل اساسی را مقصر دانسته است.
دادستان تهران افزود: راننده، دانشگاه و پیمانكار كه مسئول خدمات رسانی در آنجا بوده است مقصر اعلام شدند، راننده فوت كرده است و با استفاده از بیمه، مبلغ دیه ها وصول می گردد.
جعفری دولت آبادی اضافه كرد: برخلاف نظر پلیس كه به صورت درصدی اعلام تقصیر كرده بود هیئت ۷ نفره به نحو مساوی افراد و دستگاه ها را مسئول شناخته است، پس از ابلاغ این نظریه مقرر شد طبق قانون اقدام گردد و اگر اعتراضی باشد طبق قانون به آن عمل می گردد.
دادستان تهران افزود: به بازجو و دادستان منطقه سفارش كرده ایم كه اگر خانواده ها آمادگی دارند دیه خویش را بگیرند طبق مقررات دیه با استفاده از شركت های بیمه پرداخت می گردد.
وی با اشاره به اینكه پیشرفت پرونده مطلوب بوده است، اظهار داشت: ان شاءالله پرونده تا هفته آینده كارهای پرونده از لحاظ قضایی تكمیل می گردد و بزودی كیفرخواست صادر خواهد شد و امیدواریم پرونده بزودی هم به دادگاه ارسال شود.
جعفری دولت آبادی اضافه كرد: چنانچه خانواده ها در بخش دریافت دیه پیشقدم شوند و پس از آن پرونده به دادگاه برود از نظر ما منعی وجود ندارد و ما آمادگی داریم، همینطور در مورد مصدومینی كه در قید حیات هستند، چون طول درمان آنها طولانی است طبیعتا باید صبر نماییم طول درمان نهایی شود. بنابر این در بخش افرادی كه فوت شده و مصدوم شدند پرونده تفكیك شده است.
دادستان تهران خاطرنشان كرد: در مورد مصدومین هم كه بخواهند دیه بگیرند منعی وجود ندارد و با استفاده از بیمه این امكانات در نظر گرفته شده است، سفارش كردیم كه در این بخش ها كمك بیشتری شود، تعداد افراد بستری در این زمینه ۱۰ نفر هستند.
وی در پاسخ به سوالی در خصوص اینكه آیا پرونده شاكی خصوصی دارد اظهار داشت: خانواده هایی كه فرزندانشان فوت شده و همینطور مصدومین طرح شكایت كرده اند و پرونده شاكی خصوصی دارد.
جعفری دولت آبادی در ارتباط با خرید و فروش ارز اظهار داشت: چندین بار عنوان كردیم كه خرید و فروش ارز جرم است، نخستین پرونده ای كه در این زمینه به دادگاه رفت ۱۵ متهم داشت كه احكام آنها هفته گذشته صادرشد و هر كدام به ۶ ماه حبس محكوم شدند، این احكام قطعی است و اجرا خواهد شد و نخستین حكمی است كه برای خرید و فروش ارز در معابر صادر گردیده است.
دادستان تهران افزود: تمام كسانی كه در معابر خرید و فروش ارز می كنند گرفتار این گرفتاری خواهند شد ازاین رو این مسائل را جدی بگیرند، حدود ۴۵كیفرخواست دراین رابطه صادر و به دادگاه ارسال شده است و در نوبت محاكمه قرار دارد.
وی كفت: به لحاظ اینكه امروز كشور درگیر مبارزه با آمریكا است به انسجام جدی داخلی نیاز داریم متاسفانه افرادی در رسانه، فضای مجازی و تریبون ها مطالبی می گویند كه نتیجه آن دلسردی مردم است ادعاهای بی مبنا، اخبار خلاف، افترا زنی، افترا و درگیر كردن دستگاه ها به امور موهوم همچون این موارد است.
جعفری دولت آبادی در انتها تصریح كرد: امروز ما نباید اجازه دهیم ناامیدی بر مردم غلبه كند بنابر این از دستگاه های دولتی، روزنامه ها، رسانه ها و مقام های مسئول كه تریبون در اختیار دارند انتظار می رود كه به مردم امید و آرامش دهند، آمریكا بداند با همه سختی ها ومشكلات ملت ما بیدار و محكم در مقابل دشمن ایستاده است و هیچ گونه خم به ابرو نخواهد آورد.

1397/10/22
15:47:46
5.0 / 5
4250
تگهای خبر: خدمات , دانشگاه , علوم
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است