آخرین وضعیت ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر

آخرین وضعیت ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر

به گزارش دانشگاه فارسی مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر آخرین وضعیت این ماهواره را شرح دادبه گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه صنعتی امیركبیر، سید مصطفی صفوی اظهار داشت: ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر دارای ۳ ماموریت كاملا مشخص و علمی است.
وی اضافه كرد: این ماهواره دارای ۴ دوربین است كه براین اساس ماموریت اول آن عكس برداری از روی زمین با رزولویشن ۴۰ متر است كه كاربردهای آن در محصولات كشاورزی، تشخیص رشد محصولات كشاورزی، تشخیص وضعیت جنگل ها و جنگل بانی و خیلی از كاربردهای صلح آمیز دیگر است.
مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: ماموریت دوم این ماهواره ذخیره و ارسال اطلاعات است كه از زیر سیستم آن بعنوان یك مجموعه رادیویی آماتوری استفاده خواهد شد.
صفوی عنوان كرد: آخرین ماموریت این ماهواره محموله تشعشعی فضایی است كه قابلیت اندازه گیری تشعشعات فضایی در ارتفاع ۵۰۰ كیلومتر از سطح زمین را دارا است.
وی عنوان كرد: در این ماهواره ۱۶ نفر از اساتید دانشكده های هوا و فضا، مهندسی برق، مهندسی كامپیور و مهندسی مكانیك حضور فعال داشته اند.
مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: وزن این ماهواره ۱۱۰ كیلوگرم است و در مدار ۵۰۰ كیلومتری از سطح زمین قرار خواهد گرفت.
صفوی تصریح كرد: مدل پروازی این ماهواره آماده است و آزمون سازگاری آن حدود ۲ ماه پیش انجام شده است.
وی با اشاره به اینكه تست های نهایی تحویل و كالیبراسیون ماهواه پیام انجام شده است، اضافه كرد: دو هفته گذشته هم تست خواص جرمی ماهواره گرفته شد.
مسئول ماهواره پیام دانشگاه صنعتی امیركبیر تصریح كرد: كالیبراسیون نهایی سنسورها و عملگرهای تعیین كنترل وضعیت این ماهواره هم انجام شده است.
صفوی تصریح كرد: پس از انجام این تست ها، تست های تجمیعی ماهواره، تست های یكپارچه ماهواره انجام و بعد از آن تحویل نهایی به سازمان فضایی صورت می گیرد.

1397/10/13
13:59:08
5.0 / 5
4694
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است