شناسایی عنكبوتی كه به نوزادش شیر می دهد

شناسایی عنكبوتی كه به نوزادش شیر می دهد

دانشگاه فارسی: محققان چینی موفق به شناسایی نوع خاصی از عنكبوت شده اند كه جنس مونث آن به نوزادان خود شیر می دهد تا آنها از تغذیه ای مناسب در ابتدای تولد برخوردار باشند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از بیزینس اینسایدر، شیر مورد اشاره از كیفیت بسیار بالایی برخوردار می باشد و میزان پروتئین موجود در آن چهار برابر میزان پروتئینی است كه معمولا در شیر گاو یافت میگردد.
محققان می گویند شكل گیری این قابلیت در بدن عنكبوت های مورد اشاره ناشی از كمبودهای غذایی در محیط زندگی آنها بوده و گونه های قبلی آنها از چنین توانایی و قابلیتی برخوردار نبوده اند.

عنكبوت مورد اشاره كه Toxeus magnus نام دارد، با احداث آشیانه ای خاص برای نوزادانش آنها را از شیر خود تغذیه می كند. این در شرایطی است كه بیشتر گونه های مختلف عنكبوت ها برای رشد نوزادانشان مواد غذایی مختلفی را شكار كرده و در اختیار آنها قرار می دهند. این شیر از حفره هایی كه در درون عضلات شكم عنكبوت های مذكور قرار دارد به بیرون تراوش می كند.
نكته جالب آنكه مادر می تواند این شیر را در قالب قطره هایی در داخل آشیانه خود ذخیره كند تا نوزادان در زمان عدم حضور وی باز برای تغذیه از آنها استفاده كنند.
یافته مهم دیگر آنكه زمانی كه دانشمندان مانع از تغذیه برخی نوزادان از شیر عنكبوت مادر شدند، آنها به سرعت مردند كه این امر نشاندهنده وابستگی كامل نوزادان به این شیر است و پس نمی توان آنرا یك ماده تغذیه ای كمكی در نظر گرفت.
نوزادان عنكبوت تا ۲۰ روز به صورت كامل به این شیر وابسته هستند و پس از گذشت ۴۰ روز نیاز آنها به این منبع تغذیه برطرف شده و قادر به رفع نیازهای تغذیه ای خود به شیوه های دیگری هستند.

1397/09/12
14:08:51
5.0 / 5
4335
تگهای خبر: كیفیت , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است