توسط محققان انگلیسی؛

راز لگد انداختن جنین در رحم مادر كشف شد

راز لگد انداختن جنین در رحم مادر كشف شد

به گزارش دانشگاه فارسی محققان با اندازه گیری امواج مغزی چند جنین راز لگدانداختن های مكرر آنها را كشف كرده اند و معتقدند هدف آنها از این كار شناسایی و درك ابعاد مختلف بدن خودشان است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از نیواطلس، انجام این بررسی به پزشكان كمك می نماید تا بتوانند از روش های بهتری جهت بررسی وضعیت بدن نوزادان نارس استفاده كنند.
پژوهش مورد اشاره توسط دانشمندان انگلیسی انجام شده و برای انجام آن حركات بدنی و به خصوص لگدانداختن های جنین های گوناگون با استفاده از روشی موسوم به الكتروانسفالوگرافی مورد بررسی قرار گرفت. در این روش فعالیت الكتریكی بخش های مختلف مغز اندازه گیری شده و این فعالیت ها بر روی كاغذ ثبت می شوند.
جنین های مورد اشاره بین ۳۱ تا ۴۲ هفته سن داشته اند و تحقیق مورد اشاره ثابت كرده هر بار كه یكی از آنها دست خویش را تكان می داده الگویی از امواج مغزی سریع در نیمكره سمت چپ مغز آن تولید می شده است. تكرار این حركات به پزشكان امكان می دهد تا نقشه ای از وضعیت بدن جنین ترسیم كنند و از میزان رشد و سلامت آن مطمئن شوند. جنین هم با حركاتی از این دست برای شناسایی و درك اجزای مختلف بدن خود اقدام می كرده است.
همین الگو در مورد لگدانداختن های نوزادان هم وجود دارد و ظاهرا جنین برخی حیوانات مانند موش هم از همین روش برای شناسایی جسم خود استفاده می نماید.
تحقیقات تازه حاكیست امواج مغزی مورد اشاره در نوزادانی كه به صورت بسیار نورس متولد می شوند بسیار قوی تر است و روال طبیعی آن است كه انتشار این امواج در آستانه تولد نوزاد متوقف شوند.

1397/09/11
15:05:20
5.0 / 5
4322
تگهای خبر: پزشك , تولید , محقق , محققان
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است