رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

اعزام ۲۲۸۰۰دانشجوبه عتبات درسال گذشته، پرداخت وام به دانشجویان

اعزام ۲۲۸۰۰دانشجوبه عتبات درسال گذشته، پرداخت وام به دانشجویان

دانشگاه فارسی: رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به اینكه سال قبل ۲۲ هزار و ۸۰۰ دانشجو به عتبات اعزام شدند، اظهار داشت: هم به دانشجو و هم همراه وی كه همسرش است هر كدام سه میلیون وام تعلق می گیرد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، حجت الاسلام سید محمدرضا فقیهی در مراسم امضای تفاهم نامه سه جانبه میان سازمان حج و زیارت، بانك ملت و ستاد عمره و عتبات دانشگاهی اظهار داشت: هم اكنون كه در آستانه چهلمین سالگرد انقلاب اسلامی هستیم دستاوردهای زیادی را در این سالها به دست آورده ایم به صورتی كه در رژیم گذشته، جمعیت كشور نصف امروز بود و تعداد دانشگاهیان هم ۱۸۰ هزار نفر بیشتر نبود و امروز به بركت انقلاب اسلامی، دو هزار و ۵۰۰ مركز آموزش عالی در كشور داریم و تعداد دانشجویانمان هم به ۴ میلیون و ۶۰۰ هزار نفر رسیده است.
وی با اشاره به اینكه در این سالها رشد علمی بالایی داشته ایم، تصریح كرد: دشمن در بعد فرهنگی و دینی كار خویش را آغاز كرد و خواست نسل جوان و دانشجویان را از انقلاب جدا كند و در همین برهه از زمان با اعزام دانشجویان به عتبات عالیات و عمراه را آغاز كردیم.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان با اشاره به اینكه در سال ۹۶، ۱۹۱ هزار دانشجو برای اعزام به عتبات ثبت نام كرده اند، تصریح كرد: مانند زمان ثبت نام عمره در سالهای قبل به علت تعداد زیاد متقاضیان، قرعه كشی انجام دادیم و اولویت را به افرادی دادیم كه تابحال مشرف نشده بودند.
فقیهی خاطرنشان كرد: در سال قبل توانستیم با همكاری خوب سازمان حج، بعثه مقام معظم رهبری، شمسا و بانك ملت ۲۲ هزار و ۸۰۰ هزار نفر را اعزام نماییم كه ۱۴ هزار نفر از آنها از وام این بانك استفاده كردند.
وی از افزایش مبلغ وام عتبات دانشگاهیان اطلاع داد و اظهار داشت: هم اكنون برای اعزام های هوایی سه میلیون تومان وام با همكاری بانك ملت پرداخت می گردد كه البته به همراه هر دانشجو هم كه همسر است هم سه میلیون وام پرداخت می گردد.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان تصریح كرد: چنانچه همكاری های عنوان شده نباشد، بطور قطع ً نمی توانیم دانشجویان را به عتبات اعزام نماییم و امیدواریم با برنامه ریزی و تفاهم جدید تعداد بیشتری از زائران را به عتبات اعزام نماییم. سال قبل هزار و صد نفر از اساتید دانشگاه كه اعضای هیئت علمی بودند، به عتبات اعزام شدند.

1397/08/29
14:45:37
5.0 / 5
4281
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است