برای حل مسائل كشور؛

آغاز ثبت نام دوره هسته های نخبگانی

آغاز ثبت نام دوره هسته های نخبگانی

به گزارش دانشگاه فارسی سومین دوره طرح هسته های نخبگانی شهید احمدی روشن در بنیاد ملی نخبگان برگزار می‎شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از بنیاد ملی نخبگان، بعد از اجرای دو دوره «طرح شهید احمدی روشن» با هدف توانمندسازی و مشاركت دانشجویان مستعد، بنیاد ملی نخبگان در نظر دارد با اجرای سومین دوره این طرح گام دیگری در جهت شناسایی و حل مسائل واقعی كشور بردارد.
در طرح شهید احمدی روشن كه با همكاری بنیاد نخبگان استان تهران اجرا می شود، اساتید خبره دانشگاهی و متخصصان برتر صنعتی با شناسایی مسائل و مشكلات اصلی كشور، هسته های نخبگانی مسأله محور را با مشاركت دانشجویان برگزیده تشكیل داده و به صورت علمی و تخصصی در قالب طرحی مشخص و در بازه زمانی معین به حل آنها می پردازند.
در دومین دوره طرح شهید احمدی روشن ۱۳ هسته نخبگانی شكل گرفت و به حل برخی مسائل مهم كشور پرداخته شد. در فراخوان این دوره هم گوشه ای از نیازمندی های مهم كشور در قالب حدود ۶۱ مسأله مشخص عرضه شده و جمعی از خبرگان صنعتی و دانشگاهی مسئولیت راهبری حل آنها را برعهده گرفته اند.
بدین ترتیب فرصت مناسبی فراهم آمده تا مستعدان برگزیده جوایز تحصیلی سال ۹۷-۹۸ بنیاد ملی نخبگان در رشته های تحصیلی علوم پایه، فنی و مهندسی، پزشكی و علوم انسانی، بنا به علاقه و رشته تحصیلی خود بتوانند در پنج عدد از پروژه ها با لحاظ اولویت ثبت نام كرده و بعد از بررسی و تأیید توانایی هایشان، در یكی از هسته های نخبگانی آغاز به فعالیت كنند.
ثبت نام شوندگان می توانند از مزایای «دریافتی ماهیانه بیشتر از مبلغ فن یاری در دوره اجرای طرح»، « تجربه كار تیمی واقعی و بین رشته ای»، «استفاده از دوره های آموزشی عمومی و تخصصی»، «استفاده از اعتبار هسته پژوهشی زیر نظر استاد خبره»، « دریافت امتیاز فعالیت های نخبگانی بر مبنای نظر استاد خبره تا سقف ۱۰۰ امتیاز»، « استقرار در فضای هم افزا در كنار هسته های پژوهشی دیگر»، « استفاده از شبكه آزمایشگاه های راهبردی كشور»، «شركت در اردوهای علمی و فرهنگی» برخوردار شوند.
زمان ثبت نام در این پروژه ها، ۵ الی ۱۱ آبان ماه و با استفاده از سامانه هم اندیشان است.
 

1397/08/06
13:50:45
5.0 / 5
4493
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پزشك , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است