در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور ؛

روند تدوین سند جامع روابط علمی بین المللی ایران عرضه شد

روند تدوین سند جامع روابط علمی بین المللی ایران عرضه شد

دانشگاه فارسی: گزارش روند تدوین سند جامع روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران در ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور عرضه شد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از شورای عالی انقلاب فرهنگی، جلسه ۱۰۶ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور، به ریاست محمدرضا مخبر دزفولی، دبیر شورای عالی انقلاب فرهنگی، در محل دبیرخانه این شورا برگزار گردید.
در ابتدای این جلسه گزارش تدوین شده در مركز همكاری های علمی و فناوری ریاست جمهوری، پیرامون «سیاست ها و برنامه های دولت چین در جهت بهبود وضعیت اشتغال» عرضه شد.
در این گزارش با اشاره به نحوه سیاستگذاری و برنامه ریزی در كشور چین به منظور افزایش سطح اشتغال، مواردی مانند بهبود نظام مالیاتی به نفع رونق بازار كسب و كار، ساده سازی فرآیندهای اداری و مقررات زدایی و پشتیبانی از صنایع كوچك بعنوان بخشی از سیاست ها و برنامه ها مورد اشاره قرار گرفت.
در ادامه جلسه گزارشی از روند تدوین «سند جامع روابط علمی بین المللی جمهوری اسلامی ایران» عرضه شد.
در این گزارش با اشاره به بررسی این سند در ۶ جلسه متوالی شورای عالی انقلاب فرهنگی و برگزاری بیش از ده هزار ساعت جلسه در این زمینه مواردی مانند ضرورت ارتباط علمی بین المللی در كنار حفاظت از سرمایه های علمی كشور هم مورد اشاره قرار گرفت.
دستور پایانی جلسه ۱۰۶ ستاد راهبری اجرای نقشه جامع علمی كشور عرضه گزارش معاون پژوهش و فناوری وزیر علوم، تحقیقات و فناوری پیرامون وضعیت پژوهش كشور عرضه شد.
در این گزارش با اشاره به تغییرات صورت گرفته در آموزش عالی در طول ۴۰ سال گذشته، ضرورت توجه به فرآیند نوآوری در كشور مورد اشاره قرار گرفته است.
در بخش دیگری از این گزارش با اشاره به تخصیص حداقل ۴۰۰ میلیارد تومان بودجه در قالب بند ط تبصره ۹ قانون بودجه ۹۷ به امور پژوهش، تخصیص مناسب این بودجه به منظور مصرف بهینه آن مورد توجه قرار گرفته است.

1397/03/25
12:32:49
5.0 / 5
4464
تگهای خبر: علمی , فناوری
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است