برای برنامه های پیشگیری؛

پیوست خدمات مددكاری اجتماعی ویژه دانشجویان تدوین می گردد

پیوست خدمات مددكاری اجتماعی ویژه دانشجویان تدوین می گردد

دانشگاه فارسی: پیوست خدمات مددكاری اجتماعی در مراكز مشاوره دانشجویی، برای برنامه های پیشگیری و مداخله ای ابلاغی به دانشگاه ها، تهیه و تدوین می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، سی و سومین كارگروه تخصصی مددكاری در دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان با حضور مدیر كل دفتر مشاوره و سلامت و اعضای این كارگروه برگزار شد، در این نشست بعضی از موضوعات به شرح زیر بررسی شد:
تهیه و تدوین برنامه مراقبت و پیگیری مددكاری اجتماعی گروه های خاص در محیط های خوابگاهی و دانشجویی با تاكید ویژه بر پیشگیری و مداخله در بحران.
تهیه و تدوین پیوست خدمات مددكاری اجتماعی برای برنامه های پیشگیری و مداخله ای ابلاغی به دانشگاه ها از قبیل مداخله در شكست های عاطفی، پیشگیری از مصرف مواد در محیط های دانشجویی، مداخله در اقدامات خود صدمه رسان دانشجویان و در قالب نقش و وظایف تخصصی مددكاران اجتماعی در مراكز مشاوره دانشجویی.
تهیه نظام نامه ای جهت مساعدت و حمایت های مالی از دانشجویان درگیر مشكلات و نگرانی اقتصادی جدی.
تدوین مجموعه ای شامل بازتعریف نقش ها و فرایندهای تخصصی مددكاری اجتماعی در مراكز مشاوره دانشجویی شامل كیفیت و كمیت خدمات مددكاری اجتماعی مختص مراكز مشاوره دانشگاه ها.
تهیه شرح وظایف كامل مددكاران اجتماعی مختص مراكز مشاوره دانشجویی.
تدوین برنامه ای با هدف صدمه شناسی مشكلات و صدمه های روانی اجتماعی در خوابگاه های دانشجویی با تاكید بر نقش و فعالیت مددكاران اجتماعی در محیط های خوابگاهی(خوابگاه های اصلی دانشگاه، مراكز خودگردان و پانسیون ها).
حمایت علمی و فنی در حوزه تخصصی مددكاری اجتماعی در قالب تعیین برنامه سوپرویژنی منطقه ای و یا استانی.
استفاده از ظرفیت گروه های همیار سلامت روان در جهت بازتولید سرمایه اجتماعی در قالب تهیه و سرفصلهای آموزشی به این منظور و گنجاندن آن در برنامه های آموزشی و اجرایی گروه های همیار سلامت روان در دانشگاه ها.
براساس این گزارش، بعضی از موارد مطرح شده در این نشست به طور ضمنی مورد بررسی قرار گرفته و پیش نویس اولیه آن قبلا توسط این كارگروه تهیه و عرضه شده بود.
همچنین برنامه برگزاری پنجمین كارگاه آموزشی كشوری ویژه مددكاران اجتماعی مراكز مشاوره دانشگاه های دولتی سراسر كشور در دانشگاه یزد هم عرضه شد.
موضوعات این كارگاه آموزشی شامل مداخله در بحران و برنامه های مراقبتی برای دانشجویان دارای مشكلات روانی اجتماعی، مهارت های ارزیابی و گزارش نویسی، تدوین و اجرای برنامه های توانمندسازی و حمایت اجتماعی برای دانشجویان و مداخلات مددكاری اجتماعی در خوابگاه های دانشجویی(آسیب شناسی محیطی، مداخلات حمایت و مراقبتی، حل تعارضات و بهبود روابط بین فردی) بود.

1397/02/07
15:49:34
5.0 / 5
4592
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است