در نشست خبری عنوان شد؛

۲۰۳ نفر در دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی برگزیده شدند

۲۰۳ نفر در دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی برگزیده شدند

به گزارش دانشگاه فارسی اختتامیه دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور تیتر ۱۲ در ایام ۱۷ و ۱۸ مرداد برگزار می گردد و ۲۰۳ نفر برگزیده در ۶۴ رسته تقدیر می شوند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دکتر سیماسادات لاری معاون فرهنگی و دانشجویی وزارت بهداشت در نشست خبری دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور «تیتر ۱۲»، درباره این جشنواره اظهار داشت: در دوران کرونا فعالیتهای فرهنگی دانشگاه های علوم پزشکی بیشتر هم شد. وی اظهار داشت: فراخوان دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور «تیتر ۱۲» آبان ماه منتشر گردید و ابتدا بیشتر از ۲۸ هزار اثر با مشارکت ۱۵۳ دانشگاه کشور به جشنواره رسید که با عنایت به شرایط کرونایی تعداد آثار افت نکرده است. لاری اضافه کرد: در این دوره یک مرحله غربالگری انجام دادیم تا آثار بعد از غربالگری برای داوری ارسال شوند. بعد از غربالگری اولیه تعداد آثار به ۲۳ هزار و ۷۸۹ اثر رسید. این غربالگری به صرفه جویی ۴۸ میلیون تومانی منجر گردید. آثار در ۵ بخش اصلی، بخش ویژه و سرزمین مادری در ۶۴ رسته رسیده اند. وی اظهار داشت: هر اثر با دو داور اثر شد و داوران طراز اول آثار را داوری کردند. در نهایت ۹۵۷ اثر به مرحله نهایی رسید. کار جالب این دوره این بود که برای ۲۳ هزار اثری که رد شد کارنامه ای شفاف صادر شد و فرصت اعتراض داده شد و ۹۱۹ نفر اعتراض کردند که بعد از رسیدگی اعتراض ۸۸ نفر پذیرفته شد و به مرحله نهایی راه یافتند. در مجموع ۱۰۴۵ به مرحله نهایی راه یافتند. از میان ۸۸ نفری که اعتراض کردند ۱۵ نفر جزء برگزیده ها هستند. معاون وزیر بهداشت اظهار داشت: ۲۰۳ نفر برگزیده در ۶۴ رسته داریم. ۱۹۹ نفر اثر و نشریات برگزیده، ۴ نفر جایزه به علت نظم انتشار دریافت می کنند. ۷۷ اثر از دانشگاه های علوم پزشکی و ۱۲۲ اثر از دانشگاه های وزارت علوم است. بیشترین آثار در ارتباط با مقالات اجتماعی و بخش ویژه کرونا، جامعه و حکمرانی بوده است. وی ادامه داد: مراسم اختتامیه دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور «تیتر ۱۲» در ایام ۱۷ و ۱۸ مردادماه در دانشگاه علوم پزشکی ایران برگزار می گردد. با عنایت به شرایط تلاش داریم
۳۵ نفر اول را تقدیر نماییم. سایر برگزیدگان همزمان در دانشگاه ها با مراسم اختتامیه تقدیر می شوند. لاری مزیت این دوره از جشنواره نشریات دانشجویی کشور را شفافیت در کارنامه برشمرد و اظهار داشت: یکی از کارهای مهم سال جاری انتخاب کارشناس برگزیده است که سه کارشناس برگزیده از علوم و سه کارشناس برگزیده از وزارت بهداشت مورد تقدیر قرار می گیرند. وی درباره بخش سرزمین مادری دوازدهمین جشنواره نشریات دانشجویی کشور «تیتر ۱۲» اظهار داشت: بخش سرزمین مادری امکان مشارکت دانشجویان ایرانی در خارج از کشور و یا دانشجویان خارجی که به زبان فارسی می توانند فعالیت کنند را فراهم نمود که ۴۹ اثر از ۹ کشور به جشنواره رسید که ۳ برگزیده شامل ۲ نشریه و یک صفحه شبکه اجتماعی در این بخش داریم. معاون دانشجویی و فرهنگی وزارت بهداشت اظهار داشت: همزمان برنامه ریزی شده تا با اختتامیه کارگاه های آموزشی با حضور اساتید برجسته برای دانشجویان فعال در نشریات دانشجویی برگزار می گردد. دانشجویان ضعف هایی هم داشته اند و بعنوان نمونه در خبر نویسی کسی رتبه کسب نکرده است و دانشجویان می توانند با شرکت در این کارگاه ها ضعف ها را رفع کنند. وی تصریح کرد: همینطور برای نمایش آثار هم نمایشگاه مجازی برگزار می گردد و آثار برگزیده به معرض نمایش گذاشته می شود. همینطور در مراسم اختتامیه از گروه های دانشجویی برگزیده استفاده می شود. لاری از تقدیر از سه نفر از پیشکسوتان جشنواره های دانشجویی به همراه خانواده شهید صارمی و عرضه پک فرهنگی به دانشجویان اطلاع داد. در ادامه نشست دکتر حسن زائری لطف مدیرکل امور فرهنگی وزارت بهداشت در زمینه رتبه بندی نشریات دانشجویی اظهار داشت: این سامانه رتبه بندی راه اندازی شده و ارزیابی کیفی و کمی صورت گرفته است. نقاط ضعف و قوت به صورت مدون مشخص شده است. وی ادامه داد: یکی از کارهای اداره کل نشریات وزارت بهداشت، ارتقای سطح کیفی نشریات با عرضه آموزش ها بوده است و در این حوزه همکاری خوبی با وزارت علوم صورت گرفت.

1400/05/14
11:06:55
5.0 / 5
344
تگهای خبر: آموزش , اساتید , پزشك , جشنواره
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است