زالی:

تا مراجعان سرپایی كرونا كم نشوند انتظار كاهش بستری نیست

تا مراجعان سرپایی كرونا كم نشوند انتظار كاهش بستری نیست

به گزارش دانشگاه فارسی فرمانده عملیات مقابله با کرونای کلان شهر تهران ضمن اشاره به اینکه کماکان مراجعان سرپایی کرونایی در تهران بالا است اظهار داشت: تا زمانیکه تعداد مراجعان سرپایی کمتر نشوند یا به عبارتی به کف نرسند انتظار کاهش بستری نمی رود.


دکتر علیرضا زالی در حاشیه افتتاح کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی و چند طرح دیگر در بیمارستان شهدای تجریش در جمع خبرنگاران اضافه کرد: بیشتر از ۱۶ هزار و ۹۰۰ نفر در ۲۴ ساعت گذشته صرفاً به بخش های دولتی رجوع کردند.
زالی افزود: تعداد بیماران بستری در استان تهران ۸ هزار ۵۵۰ نفر هستند که ۲ هزار و ۱۰۰ نفر در بخش های ویژه بستری اند.
وی در مورد آخرین وضعیت کرونا در تهران توضیح داد: تعداد موارد جدید بستری در تهران در ۲۴ ساعت گذشته به بیشتر از یک هزار و۱۵۰ بیمار رسیده که ۱۹۷ نفر آنان در بخش های ویژه بستری شدند.
وی افزود: خوشبختانه فرآیند ترخیص در تهران در هفته اخیر شتاب گرفته و ۱ هزار و ۲۰۰ بیمار در ۲۴ ساعت گذشته ترخیص شدند. اما باید بین ترخیص و ورودی به بیمارستان تعادل ایجاد شود.
زالی، ضمن اشاره به افتتاح و بهره برداری ۱۰ پروژه در بیمارستان شهدای تجریش، اظهار داشت: به دلیل خیز چهارم بیماری کرونا، امور در ارتباط با راه اندازی این پروژه ها با قوت بیشتری دنبال شد و امروز شاهد افتتاح این بخش ها که برخی از آنها به بیناران کرونایی اختصاص دارد، هستیم.
امروز کلینیک درمان سرپایی بیماران کرونایی، در بیمارستان شهدای تجریش، با حضور معاون درمان وزارت بهداشت و رئیس دانشگاه علوم پزشکی شهید بهشتی راه اندازی شد.
بخش مراقبت ویژه ۲ و نخستین دستگاه سی تی اسکن پرتابل کشور هم امروز و در همین مراسم به بهره برداری رسید.منبع:

1400/02/06
22:13:27
5.0 / 5
389
تگهای خبر: پروژه , پزشك , دانشگاه , دستگاه
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است