رئیس صندوق رفاه خبر داد:

شروع اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی از خرداد ماه

شروع اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی از خرداد ماه

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم با اشاره به شروع اجرای طرح ارتقا خوابگاه ها از خرداد ماه اظهار داشت: برای به روز کردن تمام خوابگاه های فرسوده به بالای هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار داشت: پیش از سال جدید، صندوق رفاه دانشجویان در بخشنامه ای از دانشگاه ها در خواست کرد، خوابگاه هایی که مقرر است در طرح های ارتقا مشارکت کنند را به صندوق رفاه دانشجویان معرفی کنند.
وی افزود: معمولاً خوابگاه ها برای اجرای طرح ارتقا در قالب منابعی که هیأت امنا برای صندوق رفاه دانشجویان مصوب کرده است و برمبنای اولویت بندی مناطق محروم و خوابگاه های فرسوده تر انتخاب می شوند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان اعلام نمود: در مرحله بعد به دانشگاه ها اعلام می شود که کدام خوابگاه ها برای طرح ارتقا در قالب طرح مشارکتی و خیر محور و طرح ۵۰، ۵۰ ارتقا خواهند یافت.
وی تصریح کرد: در طرح مشارکتی خیرمحور، ۳۰ درصد هزینه ارتقا خوابگاه توسط خیرین، ۴۰ درصد توسط صندوق و ۳۰ درصد توسط دانشگاه تامین می شود.
مطیعی اضافه کرد: دانشگاه هایی هم که خیر ندارند، با صندوق رفاه دانشجویان تفاهم نامه ای منعقد می کنند تا بصورت مشارکتی با صندوق این طرح را اجرا می کنند.
وی افزود: تلاش ما این است که اوایل و یا اواسط خرداد عملیات بازسازی و ارتقا خوابگاه ها را شروع نماییم.
مطیعی درباره اینکه برای به روز شدن تمام خوابگاه های فرسوده چه مقدار بودجه نیاز است اظهار داشت: بودجه مورد نیاز بیش از توان دانشگاه و صندوق است برای به روز کردن خوابگاه ها به بالای هزار میلیارد تومان بودجه نیاز است.


منبع:

1400/02/02
17:52:35
5.0 / 5
299
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۷ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است