معاون نهاد رهبری در دانشگاهها خبر داد:

طرح مجلس برای اختصاص بخشی از ظرفیت دانشگاهها به خوابگاههای متاهلی

طرح مجلس برای اختصاص بخشی از ظرفیت دانشگاهها به خوابگاههای متاهلی

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: مجلس دانشگاه ها را از سالجاری مکلف کرده است که چند درصد از ظرفیت خوابگاهی خویش را به متاهلان اختصاص دهند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، حجت الاسلام علی تقوی ضمن اشاره به سایت همرسان که در جهت گسترش ازدواج دانشجویی طراحی و به صورت پایلوت شروع به کار کرده است، اظهار داشت: این سایت به صورت پایلوت در حال اجراست و حتما اتفاقات خوبی رخ خواهد داد. ازاین رو نهاد هم متولی بخشی از حوزه فرهنگی است و شورایعالی انقلاب فرهنگی پیشران هایی را به نهاد واگذار کرده مانند بحث ازدواج که تلاش می نماییم که مانند ازدواج دانشجویی حداکثر بهره وری را در این بخش داشته باشیم و نتایج خوبی را بتوانیم ببینیم. اقدامات خوبی شروع شده و یقین دارم که به نتایج خوبی هم می رسیم.
وی افزود: هم اکنون اعضای کمیسیون فرهنگی با طرح هایی که عرضه کرده اند، سبب می شود که اتفاقات بسیار خوبی در قانون گذاری این حوزه بیفتد. مجلس دانشگاه ها را مکلف کرده که از سالجاری، باید چند درصد از ظرفیت خوابگاهی خویش را به متأهلین اختصاص دهد و این یک تکلیف است، با اجرایی شدن این قانون دیگر دانشگاهی نمی تواند بگوید که من نمی خواهم خوابگاه متاهلی داشته باشم، چون قانون تکلیف کرده باید بخشی از ظرفیت خوابگاهی را برای دانشجویان متأهل در نظر بگیرند.
معاون فرهنگی سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها اضافه کرد: قوانین آموزشی تدوین شده در دانشگاه ها هم مشکل دارد و باید اصلاح گردد، اینکه اجازه دهد اگر دانشجویی متأهل شد اجازه انتقال به شهر خودش را بدهند تا دانشجو بتواند از امکانات خودش استفاده نماید. طی جلسه ای که با کمیسیون فرهنگی مجلس داشتیم بعضی از این قوانین مطرح شده را مرور کردیم که اگر اجرا شود بسیار تأثیرگذار خواهد بود. پس مشکل اصلی در بحث ازدواج دانشجویی و خوابگاه ها قانون است که باید در این عرصه قانون گذاری اتفاق بیفتد. همینطور در دانشگاه ها باید اراده جدی برای این کار باشد.
وی افزود: باید همه دستگاه ها به کمک بیایند چون که اقدام بسیار بزرگی است، کار کوچکی نیست که یک نهاد و یا سازمان بتواند این مشکل را حل کند. باید هم افزایی اتفاق بیفتد. قوانین خوبی از جانب مجلس تدوین شده و امیدواریم که در انتها این دولت و دولت آینده اتفاقات خوبی در ازدواج دانشجویی رخ دهد.


منبع:

1400/01/21
11:47:26
5.0 / 5
523
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است