رییس پلیس راهور ناجا:

۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در كشور وجود دارد

۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در كشور وجود دارد

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس پلیس راهور ناجا اظهار داشت: ۵ هزار و ۹۰۰ نقطه حادثه خیز در کشور وجود دارد، تقریبا در هر ۱.۹ ساعت در کشور یک نفر بر اثر تصادف جان خویش را از دست می دهند و بیشتر از ۱۶ نفر هم مجروح می شوند.


به گزارش خبرنگار گروه دانشگاه و آموزش ایرنا، سردار کمال هادیان فر روز چهارشنبه در مراسم امضای تفاهم نامه مشترک با دانشگاه خواجه نصیرالدین طوسی در زمینه همکاری مشترک در حوزه ترافیک و راه عنوان کرد: مبحث راه، انسان و ترافیک موضوعات بسیار مهمی است که در زمینه احتیاج به همکاری بیشتر با دانشگاه ها داریم.
وی افزود: مهمترین چالش بین فناوری و خودرو، ایمنی رانندگان و عابرین پیاده، راه و وسیله نقلیه است. سالانه ۱.۵ میلیون نفر در دنیا جان خویش را بر اثر تصادف از دست می دهند و ۱۷ هزار کشته و ۳۶۵ هزار مجروح هم آمار سالانه کشور ما بر اثر تصادفات است که ۱۵ تا ۲۰ درصد این مجروحان قادر به حرکت نیستند و گذشته از خسارتی که تصادفات برای فرد دارد، خسارت و بار مالی زیادی هم برای دولت ها به همراه دارد.
هادیان فر اظهار داشت: هشت درصد سهم درآمدهای ناخالص کشور صرف تصادف می شود و متاسفانه سال قبل ۱۰ درصد بودجه کشور ناخواسته صرف تصادفات در کشور شده است و در حدودا از ۱۷ هزار نفری که در جاده کشته می شوند، ۳۲ درصد رانندگان عامل مرگ سایرین هستند که ۵۱ درصد آنها در همان لحظه، ۶ درصد در هنگام انتقال و ۴۳ درصد در بیمارستان جان خویش را از دست می دهند.
رییس پلیس راهور ناجا افزود: نیاز است اقدامات آموزشی و آموزش های همگانی با همکاری آموزش و پرورش، وزارت بهداشت، دانشگاها ها و به صورت کلی ۱۹ دستگاه مسوول در حوزه راهور توسعه یابد تا تصادفات کاهش پیدا کنند.
وی اضافه کرد: ۳۵ درصد تصادفات در جاده ها رخ می دهد اما ۷۰ درصد کشته ها در ارتباط با تصادفات جاده ای است؛ ازاین رو استفاده از ظرفیت تمام دستگاه ها و دانشگاه ها تکلیف قانونی برای کاهش این آمار است. همینطور ۲۳۶ هزار کیلومتر راه کشور با ۳۰ هزار پرسنل قابل کنترل نیست. ازاین رو احتیاج به فناوری، تجهیزات روز، تحول سیستمی، هوشمندسازی و توسعه بنیان و پایه فناوری است.
هادیان فر خاطرنشان کرد: امروزه تلاشهای جداگانه ما را به هدف کلی نمی رساند و باید همه با هم کار نماییم تا بتوانیم مدیریت ترافیک و تسهیل در تردد را به وجود بیاوریم و نیاز است از تجهیزات و فناوری های روز استفاده نماییم چونکه همانطور که شاهدیم اگر امروز در کشورهای توسعه یافته تصادف کاهش پیدا کرده، به علت استفاده از فناوری است.منبع:

1399/10/21
21:06:41
0.0 / 5
548
این مطلب را می پسندید؟
(0)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است