توسط یك شركت دانش بنیان؛

دستگاه پاكسازی ویروس و باكتری برای اماكن عمومی تولید شد

دستگاه پاكسازی ویروس و باكتری برای اماكن عمومی تولید شد

دانشگاه فارسی: دستگاه از بین برنده ویروس با بهره گیری از ازن توسط یك شركت دانش بنیان مستقر در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران ساخته و تولید شد.


به گزارش روز سه شنبه گروه دانشگاه و آوزش ایرنا از سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران، پژوهشگران یک شرکت دانش بنیان مستقر در مرکز رشد واحدهای فناور سازمان پژوهش های علمی و صنعتی ایران موفق به ساخت و تولید دستگاه از بین برنده ویروس با بهره گیری از ازن شدند.
امیرحسام آقایی مدیرعامل شرکت در این خصوص اظهار داشت: دستگاه «ازن ژنراتور» در زمان شیوع اپیدمی کرونا برای ضد عفونی کردن هوا و سطوح مورد استفاده قرار می گیرد.
وی با اشاره به کارکرد دستگاه ازن ژنراتور اظهار داشت: دستگاه ازن ژنراتور، اکسیژن موجود در هوا را طی فرآیندی تبدیل به گاز ازن می کند و گاز ازن مولکول ها را اکسید می کند؛ در ادامه بو و میکروارگانیزم هایی مانند ویروس، قارچ و باکتری بواسطه این گاز ازن از بین می روند.
وی با تاکید بر اینکه ازن یکی از قوی ترین ضد عفونی کننده ها در جهان محسوب می شود، اضافه کرد: این خاصیت ازن سبب شده که از آن بعنوان ماده ای برای تصفیه در زمینه های مختلفی مثل تصفیه فاضلاب شهری، تهیه آب شرب، صنایع غذایی، صنایع کاغذ و نساجی استفاده گردد.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: گاز ازن در غلظت بالا برای انسان مضر است و به همین علت روی دستگاه، تایمری نصب کرده ایم که با تنظیم آن بتوان هوا و سطوح را بدون حضور افراد ضد عفونی کرد؛ با تنظیم تایمر، رأس ساعت تعیین شده گاز ازن در محیط انتشار یافته و بعد از استریل کردن خاموش می شود و عمل ضد عفونی سطوح و محیط را انجام می دهد.
آقایی با اشاره به میزان ضدعفونی این دستگاه در مدت زمان معلوم اظهار داشت: این دستگاه با انتشار گاز ازن با غلظت ۲۵ ppm می توان در مدت زمان یک ساعت ۱۰۰ متر مربع را ضد عفونی کند. با توجه به این که گاز ازن دارای نیم عمر بوده، بعد از چندساعت مجدداً به اکسیژن تجزیه می شود.
مدیرعامل این شرکت دانش بنیان اظهار داشت: این دستگاه در امتداد از بین بردن انواع ویروس، باکتری، کپک، قارچ، از بین بردن انواع ترکیبات آلی فرار (VOCs) موجود در هوا مانند فرمالدهید، بنزن، هیدرازین، از بین بردن بو باقی مانده و نامطبوع سیگار و انواع دخانیات (SHS deodorizer)، حذف فوری بو و دود از فضا استفاده می شود.
وی اشاره کرد: از این دستگاه می توان در محل هایی مانند منزل، هتل، دفتر کار، اتومبیل، فروشگاه، رستوران، بانک، فرودگاه، ترمینال، سالن ورزشی بهره برد.
آقایی با اعلان اینکه این دستگاه تاییدیه های لازم برای تولید را ستاندن کرده است، بیان کرد: این محصول در سازمان پژوهش های علمی و صنعتی به تولید رسیده است.منبع:

1399/06/10
10:56:10
5.0 / 5
1253
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است