معاون دانشگاه عنوان كرد:

تخلف محدود در امتحانات مجازی دانشگاه امیركبیر

تخلف محدود در امتحانات مجازی دانشگاه امیركبیر

به گزارش دانشگاه فارسی معاون دانشجویی فرهنگی دانشگاه صنعتی امیركبیر با اشاره به اینكه گزارش های محدودی از تخلف در امتحانات مجازی به دانشگاه ارائه شد، اظهار داشت: با متخلفان برخورد جدی می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه امیرکبیر، سیاوش خرسندی اظهار داشت: امتحانات دانشگاه در ترم گذشته به صورت مجازی انجام شد که بر طبق گزارش های رسیده امتحانات با دقت و صحت مناسب انجام شد و تنها گزارش های محدودی درباب تخلفات امتحانی به دانشگاه ارائه شد.
وی اضافه کرد: سیاست دانشگاه و شورای انضباطی در ارتباط با هر نوع تخلف آموزشی به خصوص در امتحانات مجازی برخورد جدی و احکام سنگین است.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: دانشگاه درباب این نوع تخلفات به هیج وجه مماشاتی ندارد.
خرسندی اشاره کرد: شورای انضباطی دانشگاه در کمترین زمان به گزارشات ارائه شده، رسیدگی کرد و در جلسه اخیر این شورا احکام صادر شد.
وی با اعلان اینکه فضای برگزاری امتحانات ترم گذشته دانشگاه سالم بوده است، اضافه کرد: تعداد گزارش هایی که از تخلفات در زمان برگزاری امتحانات رسیده از ترم های عادی کمتر بوده است.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: شورای انضباطی دانشگاه درباب تخلفات امتحانی در ترم های مجازی با سرعت و دقت عمل می کند و برای متخلفان در این ترم ها احکام سنگین مانند تعلیق دو ترم نیز صادر خواهد شد که در یک مورد در جلسه اخیر شورای انضباطی حکم یک ترم تعلیق و جریمه نمره ای در مورد دانشجوی متخلف صادر شد.
خرسندی اشاره کرد: ترجیح دانشگاه بر برگزاری امتحانات حضوری است اما اگر در ترم های آینده امتحانات به صورت مجازی برگزار شد، برای افزایش دقت و صحت امتحانات، علاوه بر امتحان کتبی اساتید از روش های متنوع ارزیابی همچون انجام مصاحبه و تدوین پروژه های عملی نیز استفاده می نمایند.
وی افزود: همین طور برای کنترل صحت امتحانات از فناوری ها و تکنیک های جدید نیز استفاده خواهد شد.
نحوه اسکان دانشجویان در خوابگاه ها
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر درباب اسکان دانشجویان در خوابگاه ها نیز اظهار داشت: در تابستان امسال سه فار اسکان در خوابگاه ها داشتیم که در فاز اول یعنی تا اختتام تیرماه ۲۳۰ دانشجو در خوابگاه های دانشگاه اسکان داده شدند.
خرسندی افزود: در فاز دوم که تا ۱۰ شهریورماه ادامه دارد تعداد ۳۱۰ دانشجوی تحصیلات تکمیلی دانشگاه در خوابگاه ها اسکان داده شدند.
وی اظهار داشت: در فاز سوم نیز اسکان دانشجویان کارشناسی برای دروس عملی است که از نیمه شهریورماه انجام می شود که در این فاز حدود ۲۰۰ دانشجو در ۴ خوابگاه اسکان داده می شوند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: از شروع آبان ماه که دانشجویان جدیدالورود تحصیل خودرا آغاز می کنند نیز خوابگاه ها برای اسکان دانشجویان برنامه ریزی خواهد شد.
خرسندی افزود: دانشجویان طی دو ماه گذشته توانستند در دانشگاه حضور پیدا کنند و فعالیت پژوهشی دانشجویان تحصیلات تکمیلی و قراردادهای صنعتی و فعالیت دانش بنیان با وقفه مواجه نشد.
وی درباب تغذیه دانشجویان خوابگاهی نیز اظهار داشت: در طول تابستان از سلف های مکمل برای دانشجویانی که در خوابگاه بودند کمک گرفته شد اما به سبب کرونا استقبال زیادی از این سلف ها نشد.
بازگشایی سلف های تغذیه دانشگاه از مهرماه
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اظهار داشت: از مهرماه سلف های دانشجویی و سلف های تکمیلی فعال خواهند بود.
خرسندی اضافه کرد: برای ترم آینده تحصیلی مدل ترکیبی برای حضور دانشجویان در دانشگاه طراحی شده بدین سان که بازه های زمانی دانشجویان در دانشگاه حضور داشته باشند.
وی اشاره کرد: آزمایشگاه های دانشگاه در ماه های گذشته عموما باز بودند و با رعایت پروتکل های بهداشتی دانشجویان توانستند کارهای پژوهشی خودرا در این مکان ها انجام دهند.
معاون فرهنگی و دانشجویی دانشگاه صنعتی امیرکبیر افزود: خوابگاه ها با ظرفیت کرونایی اسکان داده شد و ظرفیت ها برای ترم تحصیلی آینده نیز به سازمان امور دانشجویان ارائه شده است.
خرسندی اظهار داشت: زمانی که برنامه ریزی آموزشی برای ترم تحصیلی جدید اعلام گردد امکانات دانشجویی نیز متناسب با آن برنامه ریزی خواهد شد.
وی اشاره کرد: در زمان اسکان دانشجویان در خوابگاه ها موردی در خصوص بیماری کرونا نداشتیم در ابتدای اسکان دو مورد مشکوک به کرونا بودند که بعد از انجام آزمایش مشخص شد که این دو دانشجو کرونا نداشتند.
معاون فرهنگی دانشگاه صنعتی امیرکبیر اشاره کرد: در اتاق های خوابگاهی اسکان یک نفره داشتیم و در موارد خاص که بسیار نادر بود اسکان دو نفره را طراحی کردیم.
خرسندی اشاره کرد: فضاهای خوابگاهی به صورت مرتب ضدعفونی می شوند و می توان گفت فضای خوابگاهی دانشگاه ایمن است.


منبع:

1399/06/05
17:29:35
5.0 / 5
1482
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است