ابوترابی فرد:

آزادگان برای حراست از دستاوردها اراده استوار داشتند

آزادگان برای حراست از دستاوردها اراده استوار داشتند

به گزارش دانشگاه فارسی امام جمعه موقت تهران اظهار داشت: آزادگان عزم و اراده استواری برای حراست از دستاوردهای دوران اسارت داشتند و در راه پاسداری از این ارزش ها و كوشش برای ماندگاری آن قدم های بلندی برداشتند.حجت الاسلام و المسلمین محمدحسن ابوترابی فرد روز شنبه در مراسم رونمایی از دانشنامه آزادگان که در پژوهشکده دانشنامه نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار شد، تصریح کرد: در این روزها، یک اثر پرارزش و ماندگار به دست توانای دانشمندان و اندیشمندان با همکاری آزادگان آراسته به علم و دانش شکل گرفت که مایه افتخار و قدرشناسی است؛ آزادگان عزم و اراده استواری برای حراست از دستاوردهای دوران اسارت داشتند و در راه پاسداری از این ارزش ها و کوشش برای ماندگاری آن قدم های بلندی برداشتند.

وی اضافه کرد: تاریخ دفاع مقدس زیباترین، ماندگارترین و پراثرترین کتاب تاریخ انقلاب اسلامی و تاریخ اسلام پس از تاریخ ویژه پیامبر اعظم (ص) و پیشوایان معصوم دین است؛ دستاوردهای امروز دنیای اسلام و ایران اسلامی مرهون کار بزرگی است که فرزندان این کشور با فرماندهی یک مقام علمی و مرجع دینی، رهبری نظام اسلامی امام راحل و خلف صالح آن رهبر معظم انقلاب اسلامی به سامان رساندند.

امام جمعه موقت تهران تصریح کرد: این کتاب یکی از برگ های زرین و پر افتخار دوران اسارت است که تمام کلمات آن زیبا، اثرگذار و به معنای واقعی کلمه الهام بخش است. اسرا تا آخرین فشنگ در میدان جنگ مبارزه کردند؛ اخوی بنده به نیروهای تحت امر خود در زمان جنگ سفارش می کرد که تلاش کنند به هیچ وجه اسیر نشوند، برادرم هر اقدام منتهی به شهادت انجام دادند و خداوند اراده کرد تا او و یارانش در دست مزدوران بعثی یک حماسه بزرگ خلق کنند.

ابوترابی فرد تصریح کرد: این فرزندان که این گونه به اسارت دشمن درآمدند در دوران اسارت خویش یکی از حلقه های کلیدی دفاع مقدس بودند؛ هر چند در اردوگاه ها حضور داشتند اما به واقع در خط مقدم جنگ و مبارزه بودند و کمترین فشار در طول یک دهه اسارت از جانب آزادگان برای آخر جنگ به مدیران کشور وارد نشده است.

وی خاطرنشان کرد: تمام تلاش آزادگان، ایستادگی آنان و پیروزی بود؛ در کدام صحنه ای از تاریخ اسارات این گونه می توان یافت. در تاریخ اسارت، ۲ روز تلخ برای اسرا وجود دارد؛ نخست روز ارتحال امام راحل و دوم روز تصویب قطعنامه ۵۹۸ که اردوگاه ها را غم و غصه فرا گرفته بود.

ابوترابی فرد نایب رئیس پیشین مجلس شورای اسلامی خاطرنشان کرد: نیروهای بعثی در روز دوم بعداز قطعنامه جشن و پایکوبی می کردند و انتظار شادمانی و پایکوبی اسرا را داشتند اما سرهای آنان بر زانو بود چون که ایستاده بودند تا دشمن را از پا درآورند و از ارزش ها و اصول انقلاب اسلامی در اردوگاه ها حراست می کردند.

مراسم رونمایی از کتاب دانشنامه آزادگان به مناسبت گرامی داشت سالروز بازگشت شکوهمندانه آزادگان سرافراز به میهن اسلامی با حضور وزیر علوم، تحقیقات و فناوری و ابوترابی فرد در پژوهشکده دانشنامه نگاری پژوهشگاه علوم انسانی و مطالعات فرهنگی برگزار گردید.منبع:

1399/05/28
10:15:26
5.0 / 5
1596
تگهای خبر: علمی , علوم , فناوری , كتاب
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است