توسط محققان برزیلی؛

لحظه ورود كووید ۱۹ به سلول به ثبت رسید

لحظه ورود كووید ۱۹ به سلول به ثبت رسید

به گزارش دانشگاه فارسی محققان برزیلی با استفاده از یك میكروسكوپ الكترونی تصاویری از فرآیند ورود ویروس كووید۱۹ به سلول را ثبت كرده اند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دیلی میل، تعدادی از پژوهشگران برزیلی با استفاده از یك میكروسكوپ الكترونی قدرتمند لحظه ای كه ویروس كووید ۱۹ یك سلول را مبتلا می كند را در چند تصویر ثبت كرده اند. محققان بنیاد «اوزوالد كروز» در برزیل هنگام مطالعه شیوع تكثیر و گسترش ویروس كرونا این تصاویر جالب را ثبت كرده اند. در این تصاویر چند ذره از ویروس مرگبار دیده می شوند كه تلاش در ورود به سلول را دارند و در مرحله بعد این ذرات داخل سلول دیده می شوند.
محققان برای این منظور از ابزاری بهره برده اند كه اشیا را یك تا ۲ میلیون بار بزرگ تر از اندازه نرمال شأن نشان داده است و بدین سان توانسته اند داخل سلول و ویروس را به نمایش بگذارند. مهمترین عكس از میان ۳ تصویر ثبت شده، لحظه ورود ویروس كووید ۱۹ به سلول است.
به قول محققان این مؤسسه، سلول های استفاده شده در این پژوهش به یك میمون سبز آفریقایی متعلق می باشد و به انسان مربوط نیست. به صورت معمول از سلول های كشت شده میمون سبز آفریقایی برای تست های آزمایشگاهی استفاده می شود. علاوه بر آن محققان در این فرآیند از سلول های ایزوله شده ای استفاده كردند كه از گلو و بینی یك فرد مبتلا جمع آوری شده بود. نقاط سیاهی كه در تصاویر دیده می شود ویروس SARS-CoV-2 است.منبع:

1399/01/23
14:00:38
5.0 / 5
2909
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است