رئیس سازمان امور دانشجویان:

شرط اعلام ظرفیت برای بورس خارج

شرط اعلام ظرفیت برای بورس خارج

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: پرونده بورسیه دكتری خارج از كشور بسته نشده است اگر دانشگاه ها تا صدور دفترچه شماره 2 دكتری اعلام نیاز و قسمتی از هزینه را پرداخت كنند ظرفیت اعلام می نماییم.مجتبی صدیقی در گفتگو با خبرنگار مهر درباره صفر شدن بورسیه دكتری خارج از كشور اظهار داشت: الان چند سالی است كه اعزام دانشجو به شكل بورسیه را كاهش داده ایم و تقریباً از سال ۹۷ در دفترچه آزمون پیش بینی نكرده ایم.
وی اضافه كرد: دلیل آن این است كه هم تحصیلات تكمیلی ما خیلی رشد كرده و خیلی از نیازهای ما را تامین كرده است، هم البته مشكلات اعتباری و بودجه ای وجود دارد.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: بجای هر دانشجو كه به بورس اعزام می شود حداقل می توان ۸ دانشجو را به دوره كوتاه مدت فرصت تحقیقاتی اعزام كرد.
بورسیه دكتری خارج از كشور بسته نشده است
وی یادآورشد: با این وجود پرونده آنرا نبسته ایم اگر دانشگاه ها تا صدور دفترچه شماره ۲ دكتری در رشته های خاص و رشته های بین رشته ای اعلام نیاز كنند و قسمتی از هزینه را خودشان تقبل كنند، ظرفیت اعلام خواهیم كرد.
رئیس سازمان امور دانشجویان افزود: اهتمام كرده ایم آنچه را كه می توانیم صرفه جویی نماییم را در دوره های شش ماهه مورد نیاز دانشجویان دكتری برای سفر تحقیقاتی به خارج از كشور و یا انجام قسمتی از پژوهش خود در داخل دانشگاه های اختصاص دهیم.
اعزام ۴۵۸ دانشجوی دكتری به فرصت تحقیقاتی خارج از كشور در ایام اخیر
وی افزود: البته كوشیدیم جمعیت دانشجویان استفاده كننده از فرصت تحقیقاتی را افزایش دهیم.
رئیس سازمان امور دانشجویان اضافه كرد: در ایام اخیر ۴۵۸ دانشجو دكتری به فرصت تحقیقاتی خارج از كشور اعزام شدند، ۴۰۷ نفر نیز دوره خودرا در داخل كشور سپری می كنند.
توزیع ۲۵۰ سهمیه جدید فرصت تحقیقاتی دكتری
وی افزود: از نزدیك به ۶۰۰ سهمیه ای كه در ۶ ماه اول سال بین دانشگاه ها توزیع كردیم، حدود ۲۵۰ سهمیه جدید باردیگر به دانشگاه ها اختصاص داده ایم كه منتظریم دانشجویان را معرفی كنند و امیدواریم تا آخر سال آنها نیز اعزام شوند.


منبع:

1398/09/25
14:47:16
5.0 / 5
4007
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است