رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان:

قرعه كشی دانشگاهیان برای اعزام به عتبات ۳۰ خرداد انجام می شود

قرعه كشی دانشگاهیان برای اعزام به عتبات ۳۰ خرداد انجام می شود

به گزارش دانشگاه فارسی رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان اعلام نمود: ثبت نام عتبات دانشگاهیان از روز گذشته شروع شده و تا ۲۷ خرداد ادامه خواهد داشت. مراسم قرعه كشی هم ۳۰ خرداد برگزار می گردد.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، حجت السلام مرتضی مطهری پور بامداد امروز در نشست خبری كه در ساختمان عمره و عتبات دانشگاهیان برگزار شد، با اشاره به جزئیات بیست و یكمین دوره عتبات دانشگاهیان اظهار داشت: برنامه ریزی برای بیست و یكمین دوره عتبات دانشگاهیان از روز گذشته (۱۸ خرداد) شروع شده و ثبت نام دانشگاهیان برای ثبت نام دانشگاه برای اعزام به عتبات تا ۲۷ خردادماه ادامه خواهد داشت و با عنایت به كثرت مشتاقان زیارت، ۳۰ خرداد قرعه كشی صورت خواهد گرفت.
وی افزود: عملیات اجرایی اعزام دانشگاهیان به عتبات از ۲۷ تیرماه شروع شده و تا ۱۵ مهرماه ادامه خواهد داشت.
مطهری پور اضافه كرد: امسال دانشجویان با شرایط خاص و ویژه ای مواجهند. در زمان تعطیلات تابستان به سر می برند و فرصت خوبی برای این سفر است و مناسبت های ویژه ای در طول تابستان وجود دارد كه می توان به روز عید غدیر، روز عرفه، ماه محرم و تاسوعا و عاشورا اشاره نمود.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: برای اعزام دانشگاهیان به عتبات ۳۵۰ كاروان برنامه ریزی شده است و زمینه سفر ۱۳ هزار نفر از دانشگاهیان فراهم گشته است.
وی اضافه كرد: ۲۶۸ كاروان به صورت هوایی و ۸۲ كاروان به صورت زمینی اعزام خواهند شد.
مطهری پور اظهار داشت: دانشجویان دختر از ۲۷ تیرماه تا اول شهریورماه و دانشجویان پسر از اول شهریورماه تا ۱۵ مهرماه اعزام می شوند.
رئیس ستاد عمره و عتبات دانشگاهیان افزود: ۳۰ میلیون ریال برای سفرهای هوایی و ۱۵ میلیون ریال برای سفرهای زمینی به دانشجویان توسط یكی از بانك ها وام عرضه می شود و همینطور برای دانشجویان پسر مشمول با سازمان نظام وظیفه و اداره گذرنامه هماهنگی به عمل آمده تا مجوز خروج این دانشجویان دریافت شود. سال قبل ۲ هزار مجوز خروج برای دانشجویان مشمول برای سفر به عتبات دریافت شد كه امسال هم همین حدود خواهد بود.
وی در ادامه با اشاره به دوره گذشته اعزام دانشجویان به عتبات اظهار داشت: در سال ۹۷ میزان ۱۱۰ هزار و ۴۰۰ نفر از دانشگاهیان برای سفر به عتبات ثبت نام كرده اند كه با عنایت به نوسانات ارزی كه وجود داشت، در نوع خود بی نظیر بود.
مطهری پور اضافه كرد: ۱۳ هزار و ۷۰۰ نفر از تسهیلات وام بانكی سال قبل بهره برده اند. بعضی از دانشگاهیان هم از صندوق رفاه دانشجویان وام گرفته اند.
وی بیان داشت: پارسال در مجموع ۴۰۵ كاروان دانشگاهی اعزام شده اند و زمینه حضور ۱۴ هزار و ۵۰۰ نفر در عتبات به وجود آمد. ۵۲ درصد زائران اعزام شده، زائر اولی بودند و ۸۵ درصد آنها زیر ۴۰ سال داشتند. بالای ۴۳ درصد از اعزام شدگان دارای مدرك ارشد و دكترا بودند و ۶۲ درصد دانشجویان اعزام شده متاهل بودند.

1398/03/19
14:51:03
5.0 / 5
3791
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است