كارشناس نجوم خبر داد:

زحل و ماه همنشین می شوند، رصد پس از غروب خورشید

زحل و ماه همنشین می شوند، رصد پس از غروب خورشید

دانشگاه فارسی: كارشناس نجوم از همنشینی ماه و سیاره زحل اطلاع داد و اظهار داشت: رصد این رویداد نجومی امشب پس از غروب خورشید قابل رصد و رویت است.علی آزادگان در گفتگو با خبرنگار مهر اظهار نمود: سحرگاه دوشنبه ۲۳ مهرماه، ماه و سیاره زحل به فاصله بسیار نزدیك ۱.۵ درجه ای می رسند و مقارنه بسیار نزدیكی را رقم می-زنند.
وی با اشاره به اینكه اما در این ساعت هیچكدام از این دو جرم آسمانی برای ما قابل رویت نیستند، اظهار داشت: از این رو چند ساعت زودتر می توان این دو جرم آسمانی را رصد كرد.
این كارشناس نجوم با اشاره به بهترین زمان رصد ماه و سیاره زحل اظهار داشت: شامگاه روز یكشنبه ۲۲ مهر ماه بعد از غروب خورشید حدود ساعت ۱۸ اگر به افق غربی آسمان نگاهی بیاندازیم هلال ماه ۵ روزه را به آسانی می توانیم ببینیم؛ همینطور در سمت چپ ماه و با فاصله كمتر از ۶ درجه سیاره زحل با قدر ۰.۵ می درخشد.
به گفته آزادگان، ماه و زحل فاصله نسبتا زیادی دارند كه این منظره منحصر به فردی را بوجود می آورد.
وی با اشاره به اینكه با دوربینهای دوچشمی شكاری یا تلسكوپ می توان زحل را به خوبی رصد كرد، اظهار داشت: البته باید به دور از آلودگی نوری به رصد حلقه زیبای زحل بپردازیم.
آزادگان تصریح كرد: زحل حدود ۱۰ واحد نجومی یعنی حدود ۱.۵ میلیارد كیلومتر از زمین فاصله دارد و قطر آن ۱۲ برابر قطر زمین و حجمش ۷۵۰ برابر حجم زمین است.
وی بیان كرد: همینطور امشب همزمان با غروب خورشید، ماه از صورت فلكی عقرب وارد قوس می گردد كه زحل هم در همین صورت فلكی قرار دارد.

1397/07/25
16:49:46
5.0 / 5
4524
تگهای خبر: تلسكوپ
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است