خطر ابتلای سیگاری ها به کووید-۱۹ شدید ۸۰درصد بیشتر است

خطر ابتلای سیگاری ها به کووید-۱۹ شدید ۸۰درصد بیشتر است

نتایج یک پژوهش جدید حاکی از آنست که سیگاری هایی که به کووید-19 مبتلا می شوند، 80 درصد بیشتر از کسانی که سیگار استعمال نمی کنند، در بیمارستان بستری می شوند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا به نقل از روزنامه دیلی میل، این تحقیق که توسط پژوهشگران دانشگاه آکسفورد انجام شده است، تصویر واضح تری در مورد موضوع گیج کننده سیگار کشیدن و ویروس کرونا ترسیم می کند.
در شروع همه گیری، پژوهشگران با داده هایی که نشان می داد افراد سیگاری کمتر احتمال دارد بر اثر آلودگی به ویروس کرونا در بیمارستان بستری شوند، سردرگم شدند. حتی تعدادی از تجزیه و تحلیل ها نشان می داد افراد سیگاری در وهله اول با خطر کمتری برای آلوده شدن روبرو هستند.
اما این مطالعه جدید که روی بیش از ۴۲۰ هزار بیمار انجام شده است، نشان داد افراد سیگاری در صورت مبتلاشدن به کرونا، به نوع شدید این بیماری مبتلا می شوند.
نتایج این مطالعه نشان داد در میان نزدیک به ۱۴ هزار فرد سیگاری، ۵۱ مورد بستری کووید-۱۹ وجود دارد که معادل یک نفر از ۲۷۰ نفر بستری در بیمارستان بود. همین طور ۳۶ نفر جان خودرا از دست دادند که برابر با ۳۸۴ نفر از جان باختگان این ویروس می باشد.
برای مقایسه و درک بهتر موضوع، در میان ۲۵۰ هزار فرد غیرسیگاری ۴۴۰ مورد در بیمارستان بستری شدند که معادل یک نفر در تقریباً ۶۰۰ مورد است.
براساس داده های این پژوهش، افراد سیگاری ۶۰ تا ۸۰ درصد بیشتر در بیمارستان بستری می شوند و همین طور احتمال مرگ ناشی از مبتلاشدن به ویروس کرونا در آنها بیشتر است.

«اشلی کلیفت»، سرپرست تیم تحقیق اظهار داشت: نتایج این تحقیق نشان میدهد سیگار کشیدن با خطر مبتلاشدن به کووید شدید ارتباط دارد. همانطور که سیگار کشیدن با افزایش ریسک مبتلاشدن به بیماریهای قلبی، سرطان های مختلف و سایر شرایط ارتباط دارد، بنظر می رسد این امر در مورد کووید-۱۹ نیز یکسان است، بدین سبب حالا می تواند زمان خوبی برای ترک سیگار باشد.
به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، ویروس کرونا موسوم به «کووید-۱۹» اواسط ماه دسامبر ۲۰۱۹ (۲۴ آذرماه ۱۳۹۸) در شهر ووهان واقع در مرکز چین گزارش شد و سازمان جهانی بهداشت ۲۱ اسفندماه ۹۸ همه گیری جهانی این ویروس را اعلام نمود.
جهش ویروس کرونا در انگلیس، برزیل، هند و آفریقا که سبب افزایش سرایت، بیماری زایی و مرگ و میر آن شده، نگرانی های جدیدی را در جهان ایجاد کرده است.

1400/07/10
10:02:52
5.0 / 5
332
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است