مدیركل دفتر امور مجلس وزات آموزش و پرورش:

دولت با لغو سند 2030 بزرگترین هدیه فرهنگی را به مردم داد

دولت با لغو سند 2030 بزرگترین هدیه فرهنگی را به مردم داد

به گزارش دانشگاه فارسی مدیرکل دفتر امور مجلس وزات آموزش و پرورش اظهار داشت: دولت سیزدهم با لغو اجرای سند 2030 بزرگترین هدیه فرهنگی را به مردم و جامعه اسلامی داد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از خبرگزاری ایرنا، حامد صبوری در سخنرانی قبل از خطبه های این هفته نماز جمعه قرچک که به مناسبت شروع سال تحصیلی جدید انجام شد گفت: دشمنان قسم خورده نظام که در مقابله سخت با ایران اسلامی چاره ای جز پذیرفتن شکست نداشتند، برای دستیابی به اهداف خود، به سمت مسائل فرهنگی روی آوردند که یکی از این روش ها، اجرای سند ۲۰۳۰ در سیستم آموزش و پرورش است.
وی اظهار داشت: دشمن در اتاق فکر خود با ایده های شوم، به دنبال حذف آموزه هایی نظیر ایثارگری و شهادت هستند و سند ننگین و استعماری موسوم به ۲۰۳۰ نمونه ای از این افکار پلید است که با درایت رهبر معظم انقلاب و هوشیاری ملت بزرگ ایران و آگاهی جامعه بصیر فرهنگیان کشور، این نقشه دشمنان خنثی شد.
صبوری از لغو اجرای این سند توسط دولت بعنوان هدیه فرهنگی به ملت بزرگ و با تمدن ایران اسلامی یاد کرد و اضافه کرد: ابلاغ قانون لغو اجرای این سند که پایه های فرهنگی، اعتقادی و تربیتی آینده کشور را نشانه گرفته بود، یکی از با اهمیت ترین اقدامات دولت در زمینه فرهنگی جامعه است.
مدیرکل امور مجلس وزارت آموزش و پرورش اظهار داشت: عزت، اقتدار، استقلال و امنیت ایران اسلامی مرهون رشادت و از خودگذشتگی جوانان مومن و متدینی است که در راه اسلام، جان خودرا فدا کردند و امروز همه وظیفه داریم در امتداد مقابله با هجمه فرهنگی دشمنان، فرهنگ ایثار و از خودگذشتگی را در جامعه ترویج نماییم.
لزوم بازگشایی حضوری مدارس
وی با اشاره به لطمه تعطیلی مدارس در زمینه تربیتی اظهار داشت: وزارت آموزش و پرورش از شروع شیوع ویروس کرونا کوشش کرد تا آموزش در مدارس تعطیل نشود و با همکاری صدا و سیمای جمهوری اسلامی ایران و راه اندازی مدرسه تلویزیونی و نیز راه اندازی شبکه شاد، قسمتی از مشکلات ناشی از تعطیلی مدارس کاسته شد.
صبوری تاکید کرد: باید پذیرفت که هیچ وسیله آموزشی، جای تعلیم و تربیت حضوری در محیط آموزشی و کلاس را نمی گیرد و لازم است تا همگی زمینه را برای بازگشایی آرام، تدریجی و ایمن مدرسه فراهم نماییم.
وی تغییر سبک زندگی و کمرنگ شدن عادات اجتماعی همچون نظم پذیری، سحرخیزی، معاشرت با دوستان و با اهمیت تر از همه افزایش عادت به فضای مجازی را از صدمات ادامه روند تعطیلی مدارس برشمرد.
صبوری افزود: با دستور رییس جمهوری و همکاری وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی واکسیناسیون دانش آموزان شروع شده است و در این مرحله دانش آموزان دوره اول متوسطه دوم واکسینه شده و سپس با ورود واکسن کودکان به کشور، واکسیناسیون دانش آموزان دوره ابتدایی نیز شروع می شود.
وی اضافه کرد: برای بازگشایی مدارس سیاست بازگشایی آرام و تدریجی با اطمینان از سلامتی دانش آموزان اتخاذ شده تا سلامتی دانش آموزان بعنوان با اهمیت ترین اولویت تامین شود.
صبوری اظهار داشت: روش های مختلفی همچون بازگشایی مدارس با جمعیت کم روستایی و عشایری و حضور تلفیقی دانش آموزان و در نهایت بازگشایی مدارس با جمعیت زیاد در نظر گرفته شده است که این مهم با همکاری و تصمیم گیری انجمن اولیا و ارائه شیوه رعایت دستورالعمل های بهداشتی که به مدارس ابلاغ می شود، عملیاتی خواهد شد.


منبع:

1400/07/02
20:26:16
5.0 / 5
391
تگهای خبر: آموزش , انجمن , پزشك , تحصیل
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است