مدیركل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان خبرداد؛

۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی

۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی

به گزارش دانشگاه فارسی مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان از افتتاح ۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی اطلاع داد و اظهار داشت: با آغاز به کار این ۱۶ پروژه ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می شود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، محمد حسین علیزاده، اظهار داشت: در چهار سال گذشته، از سال ۹۶ تا ۱۴۰۰، تعداد ۱۲۴ پروژه زود بازده مورد نیاز دانشجویان در زمینه های زمین روباز، کفپوش و پیست دوچرخه سواری تعریف شد و تا کنون ۱۰۰ پروژه به بهره برداری کامل رسیده است؛ سه پروژه در شرف افتتاح است و ۲۱ پروژه هم در آینده نزدیک به بهره برداری می رسد.
وی با تشکر از مساعدت دفتر طرح های عمرانی وزارت علوم در پشتیبانی از پروژه های ورزشی دانشگاه ها اظهار داشت: این حمایت ها با اختصاص ۵ میلیارد تومان در سال ۹۶ آغاز شد و با روندی صعودی ادامه داشته است و امسال ۳۱ میلیارد تومان از سوی این دفتر به این پروژه ها اختصاص یافته است.
مدیرکل تربیت بدنی سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: خیلی از پروژه های ورزشی با کمک و مساعدت صندوق رفاه دانشجویان و در مجاورت خوابگاه های دانشجویی بوجود آمده است تا دسترسی دانشجویان به امکانات ورزشی آسان تر شود.
علیزاده ضمن اشاره به این که افتتاح پروژه های ورزشی در طول سال و به مناسبت هایی مانند هفته تربیت بدنی، هفته دولت، روز دانشجو و دهه فجر ادامه داشته است اظهار داشت: امروز هم ۱۶ پروژه شامل ۴ زمین چمن مصنوعی، ۵ پیست دوچرخه سواری، ۵ مرکز مجهز مشاوره تندرستی، ۱ کفپوش زمین روباز و ۱ زمین ورزشی ساحلی به بهره برداری می رسد و ۲۱ هزار مترمربع به فضای ورزش دانشگاه ها افزوده می شود.
غلامرضا غفاری در این آئین مجازی افتتاح ۱۶ پروژه ورزشی دانشگاهی اظهار داشت: ورزش دانشجویی نقش مهمی در نشاط و پویایی محیط دانشگاه دارد و در همین راستا است که مسؤلان وزارت علوم و دانشگاه ها به توسعه امکانات ورزشی اهتمام دارند و در طول سال شاهد افتتاح پروژه های مختلف ورزشی هستیم.
سرپرست سازمان امور دانشجویان ابراز امیدواری کرد: در آینده نزدیک شرایط کرونایی از کشور رخ ببندد و دانشجویان بتوانند با حضور دانشگاه و پیگیری تحصیلات خود، از امکانات ورزشی هم در جهت سلامت جسم و روان خود استفاده کنند.


منبع:

1400/06/20
11:59:15
5.0 / 5
333
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۹ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است