رئیس صندوق رفاه خبر داد:

طرح ارتقا وضعیت خوابگاه های دانشجویی اجرایی شد

طرح ارتقا وضعیت خوابگاه های دانشجویی اجرایی شد

رئیس صندوق رفاه وزارت علوم از پرداخت مرحله اول ۵۰ درصد سهم صندوق در اجرای طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی به دانشگاه ها اطلاع داد.ناصر مطیعی در گفتگو با خبرنگار مهر ضمن اشاره به اجرای طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی اظهار داشت: صندوق رفاه دانشجویان همچنان امسال هم اجرای طرح ارتقا خوابگاه های دانشجویی را در دستور کاری خود دارد.
وی افزود: معمولا خوابگاه ها برای اجرای طرح ارتقا در قالب منابعی که هیأت امنا برای صندوق رفاه دانشجویان مصوب کرده است و بر مبنای اولویت بندی مناطق محروم و خوابگاه های فرسوده تر انتخاب می شوند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم تصریح کرد: در مرحله بعد به دانشگاه ها اعلام می شود که کدام خوابگاه ها برای طرح ارتقا در قالب طرح مشارکتی و خیر محور و طرح ۵۰ - ۵۰ ارتقا خواهند یافت.
وی خاطرنشان کرد: در طرح مشارکتی خیر محور، ۳۰ درصد هزینه ارتقا خوابگاه توسط خیرین، ۴۰ درصد توسط صندوق و ۳۰ درصد توسط دانشگاه تأمین می شود.
مطیعی اضافه کرد: دانشگاه هایی هم که خیر ندارند، با صندوق رفاه دانشجویان تفاهمنامه ای منعقد می کنند تا به صورت مشارکتی با صندوق این طرح را اجرا می کنند.
وی افزود: هم اکنون مرحله اول پرداخت طرح ارتقای خوابگاه های دانشجویی (۵۰ درصد سهم صندوق) به دانشگاه ها انجام گرفته است و دانشگاه ها مشغول کارهای در ارتباط با تعمیر و تجهیز خوابگاه ها برای سال تحصیلی جدید هستند.
وی درباره افزایش وام های دانشجویی هم اظهار داشت: مبلغ چهار وام شهریه، ودیعه مسکن، ضروری و تحصیلی با مصوبه هیأت امنای صندوق رفاه دانشجویان برای سال تحصیلی جدید به ۳۰ درصد افزایش پیدا کرد. درباره افزایش وام دکتری هم چون سال جاری این وام افزایش داشته است در جلسه اسفند ماه هیأت امنا صندوق برای افزایش آن تصمیم گیری می شود.


منبع:

1400/06/01
10:17:14
5.0 / 5
251
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است