داشبورد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با محور کرونا افتتاح شد

داشبورد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با محور کرونا افتتاح شد

دانشگاه فارسی: دبیر اتاق فکر دانشگاه علوم پزشکی ایران از طراحی و راه اندازی داشبورد مدیریتی این دانشگاه با محوریت کرونا آگاهی داد.


به گزارش روز یکشنبه ایرنا از معاونت فرهنگی دانشجویی وزارت بهداشت، درمان و آموزش پزشکی، دکتر طیبه نجفی مقدمافزود: اتاق فکر دانشگاه علوم پزشکی ایران با همکاری گروه فناوری اطلاعات و تیم فنی اجرائی متشکل از نماینده گروه انفورماتیک و معاونت ها، داشبورد مدیریتی دانشگاه با محوریت کووید۱۹ را طراحی و راه اندازی نمود.
وی اضافه کرد: در اتاق فکر این دانشگاه یکی از اهداف آنست که سیاست گذاری ها مبتنی بر شواهد صورت گیرد و شرط لازم برای این هدف، طراحی و راه اندازی داشبورد مدیریتی است تا اطلاعات مورد نیاز درست و بموقع برای تصمیم گیری ها در اختیار مدیران قرار بگیرد.
دبیر اتاق فکر دانشگاه علوم پزشکی ایران اشاره کرد: با همکاری واحد فناوری، اطلاعات از سامانه های مختلف جمع آوری و در داشبورد مدیریتی دانشگاه قرار گرفت.
نجفی مقدم اظهار داشت: در ابتدا داشبورد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی ایران با محوریت کرونا افتتاح شد ولی ظرفیت توسعه و ارتقای این داشبورد وجود دارد تا سایر فاکتورهای در رابطه با معاونت ها که در تصمیم گیری آنها موثر است در این داشبورد مدیریتی قرار گیرد.
وی با اعلان اینکه سطح دسترسی در این داشبورد مدیریتی هم اکنون برای رئیس دانشگاه، معاونین و نمایندگان آنها تعریف شده است، اضافه کرد: در این برنامه قابلیت فیلترینگ تمام شاخص ها بر طبق آیتم های مورد نیاز وجود دارد.
دبیر اتاق فکر دانشگاه علوم پزشکی ایران گفت: اگر سازمان ها بخواهند پیشرو باشند لازم است به سمت پاسخگویی و تصمیم گیری مبتنی بر شواهد حرکت کنند و لازمه آن هم دسترسی سریع به اطلاعات منسجم در داشبورد مدیریتی است که در حقیقت بعنوان فاکتورهای کلیدی مطرح می باشد.
نجفی مقدم اعلام نمود: ما این توانمندی را داریم تا این داشبورد مدیریتی را برای سایر دانشگاه ها و سازمان های متقاضی راه اندازی نماییم.
وی افزود: در فاز اول اجرای داشبورد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی ایران ۱۱۰ شاخص در رابطه با کووید در دو بخش مقابله و مقاومت کرونا از تمامی معاونت ها بارگزاری شده است که این شاخص ها با سیزده استاندارد جهانی همخوانی دارد.
نجفی اضافه کرد: ۱۰ نماینده از معاونت های مختلف در این برنامه با ما همکاری دارند و مداخلات پیشنهادی خودرا ارائه کردند که جای تقدیر دارد.
وی همکاری و تلفیق گروه فناوری و فنی بعنوان یک زبان مشترک معرفی نمود و اضافه کرد: در داشبورد مدیریتی، شاخص هایی توسط واحد IT طراحی می شود که مطابق با استاندارد های علمی مورد نیاز گروه فنی باشد که این افزایش راندمان را به همراه دارد.
نجفی، هدف چگونگی استفاده از شاخص ها را مهم برشمرد و ابراز کرد: راه اندازی داشبورد مدیریتی، زمینه ساز تصمیم گیری ها مبتنی بر شواهد، هدایت سازمان به سمت پاسخگویی و پویایی در راه تحقق اهداف تعیین شده است.
وی اضافه کرد: داشبورد مدیریتی دانشگاه علوم پزشکی ایران، ۱۴ شهریور ۱۴۰۰ در نمایشگاه بین المللی ارائه می شود.منبع:

1400/05/11
20:03:26
5.0 / 5
290
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است