رییس پارك علوم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی:

صنعت گردشگری در دوران كرونا لطمه سنگین دید

صنعت گردشگری در دوران كرونا لطمه سنگین دید

رئیس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی اظهار داشت: در دوران کرونا ضربه های سنگینی به صنعت گردشگری جهان وارد شد.


محمد حسین ایمانی خوشخو امروز - یکشنبه - در نشست خبری نخستین سمپوزیوم ملی یک صد سال گردشگری ایران که در پارک ملی علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی برگزار شد، اضافه کرد: بااینکه عمر گردشگری در ایران و جهان بیش از ۱۰۰ سال است و بر طبق تاریخ می توان اظهار داشت که سفر و مقوله جابه جایی سالهای زیادی در زمان های گذشته داشته است اما در این سال ها شاهد ظهور و بروز و فراز و نشیب در این عرصه بوده ایم.
وی افزود: فراز و نشیب های گردشگری در یک قرن اخیر باید با حضور کارشناسان بررسی شود. همین طور منابع اصیل تاریخی، فرهنگی و اجتماعی در این موارد باید مورد توجه قرار گیرد.
رییس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاددانشگاهی تصریح کرد: تقارن این بررسی تجارب یک قرن اخیر گردشگری با شروع به کار دولت جدید مبارک است، این مساله موجب می شود که دولت جدید گردشگری را بهتر و دقیق تر بشناسد و فضا را برای توسعه این مقوله مهم فرهنگی باز کند.
ایمانی خوشخو درباره صنعت گردشگری در دوران کرونا اشاره کرد: ضربه های مهمی به این صنعت در دوران کرونا در کل جهان وارد شده است که نباید مشاهده گر اوضاع شد و باید با یافتن شیوه های جدید با این مساله کنار آمد.
وی همین طور اظهار داشت: کشورهای مختلف بمنظور بهبود اوضاع گردشگری تدابیر مختلفی را انتخاب کردند، در ایران نیز تجارب مناسبی به دست آمده که باید مورد بررسی دقیق تری قرار گیرد.
رییس پارک علوم و فناوری های نرم و صنایع فرهنگی جهاد دانشگاهی اضافه کرد: بیش از ۳۰ دستگاه دولتی، نهادها و تشکل های بین المللی حامی اولین سمپوزیوم ملی یک صد سال گردشگری ایران هستند که تا کنون کم سابقه بوده است. با این حمایت و مدیریت هماهنگ اتفاق بزرگی در کشور رقم خورد.
ایمانی خوشخو با اشاره به اینکه باید بررسی کاملا علمی با نگاه عمیق به تمامی حوزه گردشگری وجود داشته باشد، اشاره کرد: اولین سمپوزیوم ملی یک صد سال گردشگری ایران ۲۷ و ۲۸ مهرماه ۱۴۰۰ با حضور صاحب نظران خارجی و داخلی برگزار می گردد.
وی درباره گردشگری سلامت هم اظهار داشت: یکی از ظرفیت های مهم این صنعت، گردشگری سلامت است که در بخش های مختلف این ظرفیت فعالیت می کند، این که چقدر تحقق پیدا کرده و به محصول توجه شده نکته مهمی است که می توان گفت در این عرصه عقب تر از کشورهای همسایه هستیم و باید بررسی بیشتری صورت گیرد.


1400/04/21
17:02:52
5.0 / 5
434
تگهای خبر: دانشگاه , دستگاه , سابقه , سفر
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است