یك مقام مسئول اعلام كرد؛

رصد وضعیت سلامت جسمی دانشجویان در دستور كار وزارت علوم

رصد وضعیت سلامت جسمی دانشجویان در دستور كار وزارت علوم

به گزارش دانشگاه فارسی مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان اظهار داشت: رصد وضعیت سلامت دانشجویان از نظر سلامت جسمی در دستور کار وزارت علوم است و پایش سلامت دانشجویان در سالیان اخیر به شکل جدی دنبال شده است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از سازمان امور دانشجویان، دکتر مجید صفاری نیا در گردهمایی آنلاین رؤسای مراکز بهداشت و درمان دانشگاه های کشور که به میزبانی دانشگاه صنعتی امیر کبیر برگزار شد اظهار داشت: نقش مراکز بهداشت و درمان دانشگاه ها در سالیان گذشته و بخصوص در شرایط کرونایی بر کسی پوشیده نیست و مسؤلان وزارت علوم پشتیبانی از این مراکز را یک اصل می دانند.
وی با تکیه بر پیوند و ارتباط سلامت جسمی و روانی در همه افراد جامعه اظهار داشت: تحلیل وضعیت جسمانی دانشجویان بر مبنای غربالگری طرح پایش سلامت در حال انجام می باشد و بزودی گزارش آن برای مسؤلان عرضه می شود که از نظر چاقی، میزان تحرک، میزان چربی و قند خون و … دانشجویان با چه شرایطی وارد دانشگاه شده اند و در طول دو یا سه سال چه تغییراتی کرده اند.
وی اضافه کرد: همانگونه که مشکلاتی مانند مصرف دخانیات در سطح جامعه وجود دارد و همه به آن حساس هستند، دانشگاه هم بخشی از جامعه است و ما باید به این موارد حساس باشیم و برای کاهش کوچک ترین میزان صدمه های اجتماعی هم تلاش نماییم.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان تصریح کرد: نگاه بخشی به جامعه مفید نیست و برای ساختن یک جامعه سالم و شاداب باید از مدرسه تا دانشگاه و محیط کار و زندگی یکپارچه دیده شود و در طول یک خط زندگی انواع برنامه ریزی های پیشگیرانه و حمایتی از افراد تعریف شود.
وی از تلاش کارگروه های ایمنی و محیط دانشگاه ها در خلال سالهای اخیر و بخصوص در روزهای کرونا تشکر کرد و اضافه کرد: اقدامات این کارگروه ها را در کاهش مخاطرات محیطی و بحران های محیطی و پیشگیری ستودنی است. عملکرد دانشگاه ها در حوزه بهداشت و درمان، غربال گری و سم زدایی و جلوگیری از کرونا موفقیت آمیز بوده است.
صفاری نیا از رویکرد جدید دستگاه هایی مانند سازمان بهزیستی، تأمین اجتماعی، وزارت بهداشت، وزارت ورزش و ستاد مبارزه با مواد مخدر در عرضه کمک های مادی و حمایتی به وزارت علوم و دانشگاه ها قدردانی کرد و اظهار داشت: یک دانشگاه سالم و با نشاط، یک جامعه پیشرفته را می سازد.
مدیرکل دفتر مشاوره و سلامت سازمان امور دانشجویان از آغاز فعالیت کارگروه های علمی تخصصی در این اداره کل اطلاع داد و اظهار داشت: یکی از این کارگروه های تازه تأسیس، کارگروه دانشجویان کم توان جسمی است و این کارگروه برای عرضه خدمات و تسهیل فعالیت دانشجویان معلول در دانشگاه مشغول برنامه ریزی است.
در آخر این نشست، اسامی مراکز بهداشت و درمان برتر، نمونه و فعال در سال های ۹۷ و ۹۸ اعلام گردید.


منبع:

1400/04/16
13:26:15
5.0 / 5
297
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است