بیانیه مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی؛

كمیته های تخصصی نخبگی تشكیل گردد

كمیته های تخصصی نخبگی تشكیل گردد

به گزارش دانشگاه فارسی مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی در اطلاعیه ای تصریح کرد: تشکیل کمیته های تخصصی نخبگی جهت جمع آوری پیشنهادها و تبدیل آنها به برنامه های منسجم در هر بخش از اولویت های مهم برنامه تحولی است.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، دانشگاهیان انقلاب اسلامی در مورد حماسه انتخابات ۲۸ خرداد اطلاعیه ای صادر کرد.
در این بیانیه آمده است:
ضمن تبریک ایام دهه کرامت که با میلاد حضرت فاطمه معصومه (س) آغاز و به ولادت با سعادت حضرت ثامن الحجج علی بن موسی الرضا (ع) خاتمه می یابد. خداوند متعال به مردم مسلمان و با بصیرت ایران اسلامی نعمت بزرگ فتح و پیروزی در انتخابات ۲۸ خرداد عطا نمود. این انتخابات در شرایطی برگزار شد که از ماه ها قبل دول استکباری، جریان ضد انقلاب و عوامل وابسته به بهانه های مختلف ازجمله عدم تکثرکاندیداها تبلیغات رسانه ای سنگینی را برای کم رنگ نمودن مشارکت، در انتخابات در سطح جامعه جاری نمودند.
از طرف دیگر دولت ناکارآمد مستقر اقتصاد کشور را رها نموده که سبب اختلال؛ توقف و کندی در روند تولید محصولات، افزایش قیمت مکرر و عدم ثبات در آنها و ایجاد فضای تردید در مردم در مورد امکان پذیری حل مشکلات جامعه توسط نظام اسلامی گردید. در کنار این فضای روانی برخی ورشکستگان سیاسی هم پروژه تحریم انتخابات را مطرح نمودند.
در مقابل، انگیزه بزرگ مردم و بخصوص جوانان و دانشگاهیان برای "تغییر" و بیانات حکیمانه رهبر معظم انقلاب اسلامی در مورد ضرورت حماسه آفرینی در راه آرمان های ترسیم شده در گام دوم انقلاب اسلامی سبب هدایت دل ها و جهش انقلابی مردم شد. خیل عظیمی از ملت حاضر در صحنه، حماسه جدیدی آفریدند و با حضور پر شور در صف های دریافت رأی اعتقاد عمیق خود به تعمیق پایه های نظام اسلامی به نمایش گذاشتند.
در شرایط کنونی این "حضور" و رأی مردم تکلیف سنگینی برای رئیس جمهور منتخب و یاران نظام و انقلاب ایجاد نموده است.
مسئولین عالی رتبه اجرائی کشور اقتصاد آشفته و نظام اجرائی بهم ریخته ای را تحویل می گیرند که نظم و جهت دادن به آن احتیاج به فکر، اندیشه و خلاقیت دارد بنابراین یکی از شروط موفقیت در این آزمون مهم فاصله گرفتن از عوامل فرصت طلب که به سرعت در ستادها و مراکز تصمیم گیری جمع شده اند از یک طرف و تکیه بر شایسته سالاری و به کارگیری افراد صاحب نظر، برنامه ریز و نخبه از سوی دیگر است. تشکیل کمیته های تخصصی نخبگی جهت جمع آوری پیشنهادها و تبدیل آنها به برنامه های منسجم در هر بخش از اولویت های مهم برنامه تحولی است.
همچنین جایگزینی برخی عوامل ناکارآمد با عناصر انقلابی، فهیم و با فکر و تجربه باید در برنامه کار قرار گیرد تا با رفع برخی مشکلات و اجرای برنامه های کوتاه مدت و بلند مدت رفع فساد و رانت امید تازه ای به بهبود و ارتقای سطح زندگی در دل مردم مسلمان و حاضر در صحنه و خط مقاومت در منطقه ایجاد شود.
جبهه انقلاب و دانشگاهیان متعهد برای هر نوع همکاری با رئیس جمهور منتخب و دولت انقلابی اعلام آمادگی می نمایند.
مجمع دانشگاهیان انقلاب اسلامی


منبع:

1400/04/04
18:36:23
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است