از سوی سازمان امور دانشجویان؛

اسامی 144 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج

اسامی 144 موسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج

دانشگاه فارسی: سازمان امور دانشجویان وزارت علوم اسامی 144 مؤسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج و نحوه شکایت از عملکرد مؤسسات طرف قرارداد را اعلام نمود.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان در آخرین بروز رسانی که در خرداد ۱۴۰۰ انجام گرفته است، اسامی ۱۴۴ مؤسسه مجاز اعزام دانشجو به خارج کشور را اعلام نمود که اسامی آنها اینجا آمده است.
طبق اعلام کارگروه نظارت بر عملکرد مؤسسات معاونت بورس و امور دانشجویان خارج سازمان امور دانشجویان ۱۴۱ مؤسسه اعزام دانشجو به خارج که اسامی آنها در اینجا انتشار یافته نیز همچنان اجازه هیچ نوع فعالیت درباب اعزام دانشجو از قبیل مشاوره، عقد قرارداد و… ندارند.
متقاضیان در هنگام عقد قرارداد با هر یک از مؤسسات اعزام دانشجو به خارج از کشور لازم است نسبت به تاریخ انقضا مجوز صادره دقت لازم را داشته باشند. موسساتی که اعتبار مجوز فعالیتشان منقضی شده است، حائزشرایط برای عقد قرارداد نیستند.
متقاضیان در صورت بروز شکایت نسبت به عملکرد مؤسسه طرف قرارداد، می توانند ضمن ضمیمه نمودن مستندات لازم (بویژه قرارداد) به یکی از طرق زیر، مبادرت به طرح درخواست کنند:
الف) مراجعه حضوری به دبیرخانه سازمان امور دانشجویان جهت ارائه و ثبت شکوائیه تلفن ۹۶۶۶۴۴۲۷
ب) ارسال بوسیله پست به آدرس میدان فردوسی، خیابان شهید موسوی (فرصت سابق) پلاک ۲۷
فهرست مؤسسات لغو مجوز شده، تعلیق شده و در دست بررسی در فهرست جداگانه تهیه شده است. لازم است جهت حصول اطمینان هرچه بیشتر، فهرست مزبور و لیست دانشگاه های معتبر در فهرست اداره کل دانش آموختگان نیز توسط متقاضیان مطالعه شود.
دارندگان مجوز مؤسسات فعال اعزام دانشجو نیز برای تمدید مجوز حداقل می بایست ۳ ماه پیش از انقضای اعتبار، تقاضای تمدید و جدول گزارش آخرین عملکرد را به آدرس فوق الذکر ارسال نمایند.
مجوز صادره فقط برای فعالیت در شهری است که در لیست ستون محل دفتر قید شده است. پس مؤسسات اجازه فعالیت در شهرهای دیگر کشور حتی شعبه و یا نمایندگی را ندارند. هریک از مؤسسات خدمات اعزام دانشجو به خارج از کشور فقط مجاز به تبلیغ در ستون «آدرس الکترونیکی و سایت اعلام شده» به سازمان امور دانشجویان است و تبلیغ در سایر سایت های الکترونیکی و همکاری با سایر مؤسسات اعزام دانشجو و تبلیغ سایر حوزه های فعالیت کاملاً بدون مجوز و از درجه اعتبار ساقط است.
برگزاری دوره ها و آزمون زبان جهت ورود به دانشگاه های خارجی و برگزاری آزمون دانشگاه خارجی در ایران با هدف ورود به آن دانشگاه ها بدون ستاندن مجوز از مراجع ذیصلاح ممنوع می باشد. موسساتی که آدرس دفتر آنان تغییر کرده و با نشانی مندرج لیست اعلام شده مطابقت ندارد، لازم است در اسرع وقت نشانی جدید را بصورت مکتوب به سازمان امور دانشجویان اطلاع دهند.


منبع:

1400/04/04
13:51:15
5.0 / 5
389
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است