سرآمدان علمی ایران عرضه شدند

سرآمدان علمی ایران عرضه شدند

به گزارش دانشگاه فارسی علی مرسلی، علی اسفندیار و محمد مهدی شیخ جباری به ترتیب از دانشگاه های تربیت مدرس، صنعتی شریف و پژوهشگاه دانش های بنیادی از جانب فدراسیون سرآمدان علمی ایران به عنوان برگزیدگان سال جاری معرفی گشتند.


به گزارش روز چهارشنبه خبرنگار ایرنا امروز معاونت علمی و فناوری ریاست جمهوری میزبان فدراسیون سرآمدان علمی ایران به منظور معرفی پژوهشگران این دوره از فدراسیون بود.
سه محقق یاد شده از بین یکصد نفر از پژوهشگران و استادان ۴۰ دانشگاه کشور برگزیده شدند.
همچنین در این جلسه که با حضور معاون علمی و فناوری رئیس جمهوری و روسای چند دانشگاه همراه بود سه دانشگاه صنعتی شریف، تربیت مدرس و پژوهشگاه دانش های بنیادی بعنوان سه مرکز دانشگاهی و علمی سرآمد عرضه شدند.
فدراسیون سرآمدان علمی ایران از سال ۱۳۹۴ با هدف دستیابی کشور به مرجعیت علمی جهانی شروع بکار کرده است و همچون مهم ترین اقدامات این فدراسیون، شناسایی و انتخاب محققان معتبر، متعهد و پیشرو تحت عنوان سرآمدان علمی و پشتیبانی از آنها است.
این فرایند به صورت معمول در اردیبهشت ماه هرسال و برپایه فعالیتهای ۳ سال قبل (منتهی به دوره ارزیابی) انجام می شود و هر سال ۱۰۰ نفر به عنوان سرآمد علمی، شناسایی و در ۲ گروه الف و ب، متناسب با اعتبار علمی کسب کرده، حمایت می شوند.
معاون علمی و فناودی رئیس جمهوری هم در این مراسم از افزایش 30 میلیارد تومانی بودجه فدراسیون سرآمدان ایران علاوه بر بودجه اختصاصی فعلی با هدف حمایت هرچه بیشتر از پژوهشگران و نخبگان برتر اطلاع داد.
سورنا ستاری، تاسیس فدراسیون سرآمدان علمی، صندوق پشتیبانی از پژوهشگران برتر، پشتیبانی از چهار هزار نخبه زیر پوشش بنیاد ملی نخبگان و پشتیبانی از بازگشت نخبگان از دانشگاه های برتر دنیا را همچون برنامه های متنوع معاونت علمی و بنیاد ملی نخبگان نام برد.
وی با تکیه بر اینکه، نیازمند یک تحول فرهنگی به منظور ارزش قائل شدن برای نخبگان هستیم اضافه کرد: نظام معین و جدیی در ایران برای جذب و پذیرش نیروی انسانی نخبه طراحی و پیگیری نشده است این در حالیست که کشورها برای جذب نخبگان با یکدیگر رقابت می کنند.
وی اظهار داشت: سال جاری برای اولین مرتبه برای ۱۰۰ نفر رتبه برتر آزمون سراسری افغانستان بورس تحصیلی گذاشتیم اما این مورد متاسفانه دیر صورت گرفت.

ستاری ادامه دارد: ۳۰ نفر از این دانشجویان افغانستانی در حوزه پزشکی در دانشگاه های مختلف همچون یزد و مشهد مشغول به تحصیل هستند..


منبع:

1400/03/30
13:44:57
5.0 / 5
375
تگهای خبر: پزشك , پژوهشگر , تحصیل , دانشجو
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است