معاون نهاد رهبری در دانشگاه ها:

نقش دانشجویان درآگاه سازی مردم برای شناخت گزینه اصلح ریاست جمهوری

نقش دانشجویان درآگاه سازی مردم برای شناخت گزینه اصلح ریاست جمهوری

به گزارش دانشگاه فارسی معاون فرهنگی سیاسی نهاد رهبری در دانشگاه ها اظهار داشت: جامعه دانشگاهی و جوانان دانشجو در آگاهی بخشی مردم نسبت به شناخت بهترین فرد برای انتخابات ریاست جمهوری نقش مهم و بسزایی دارند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از مهر، به نقل از نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها، حجت الاسلام علی تقوی معاون سیاسی نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه ها طی یادداشتی نوشت: در آیات قرآن داریم که هدف آفرینش عبودیت و بندگی است و انسان موجودی است که می تواند مسیر و سرنوشت خودش را تعیین کنند و به این منظور است که عبودیت هدف آفرینش انسان می شود و انتخاباتی که در جمهوری اسلامی ایران داریم خودش از مصادیق عبودیت خداست.
انتخابات صحنه حضور افراد اصلح است اما شناخت فردی که دارای تمامی خصوصیت های اصلح بودن است توسط مردم صورت می گیرد این در شرایطی است که شورای نگهبان نسبت به انتخاب افراد حائز شرایط اقدام می کند اما این مردم هستند که نسبت به شناخت فردی که در میان شاخص ها بالاترین نمره را می گیرد در انتخابات اقدام می کنند.
مردم باید توجه ویژه ای به برنامه های کاندیدا داشته باشند چونکه فردی که برای چهار سال آینده کشور توسط مردم انتخاب می شود باید برای تمامی مشکلات جامعه دارای برنامه بوده و بتواند مشکلات کشور را در کوتاه ترین زمان با حضور نخبگان سیاسی، اجتماعی و … برطرف کند.
قوی ترین دولت ها هم قادر نیستند بدون مشارکت مردم موتور اقتصاد جامعه را به راه بیندازد؛ هیچ دولتی بدون مشارکت مردم نمی تواند اقتصاد کشور را سامان بدهد. برخی از ساز و کارهای فکری، سیاسی، اقتصادی این فکرها را کردند که بتوانند دولت ها را متصّدی کار اقتصاد کنند امّا شکست خوردند.
امکان ندارد و بدون مشارکت مردم هیچ دولتی نخواهد توانست اقتصاد کشور را سامان بدهد و موتور اقتصاد را راه بیندازد. ازاین رو یکی از مسائل مهمّ ما باید این باشد که استعدادهای مردم، ابتکارهای مردم، ظرفیّت های متعدد مردم را وارد میدان اقتصاد کشور بکنیم.
در این بین جامعه دانشگاهی و جوانان دانشجو در آگاهی بخشی مردم نسبت به شناخت بهترین فرد برای انتخابات ریاست جمهوری نقش مهم و بسزایی دارند و می توانند با برگزاری تریبون های آزاد مردمی و گفتگو با اقشار مختلف مردم هم آنها را از اهمیت حضور در پای صندوق های رأی و مشارکت بالا آگاه سازند و هم برنامه های کاندیداها را برای آنها تبیین نمایند تا مردم با شناخت بهتر و دقیق تر فرد مورد نظر را انتخاب نمایند.
نامزدهای ریاست جمهوری خوب است که از نیروی جوانان در برنامه ها و راهبردهای دولت آینده خودشان بهره ببرند چونکه موتور محرک جامعه ما همین جونان هستند به این علت که روحیّه امروز جوان های ما همان روحیّه جوان های زمان انقلاب است؛ با این تفاوت که آنها آن وقت در وسط کوره انقلاب بودند، امروز آن شرایط نیست ولی درعین حال آن روحیّه هست و تفاوت دیگر این که بصیرت و آگاهی و تجربه ای که جوان های ما امروز دارند، آن روز وجود نداشت؛ یعنی ما پیش رفته ایم.
انتخابات برای کشور یک افتخار و یک فرصت است و یک ذخیره بشمار می رود که اگر شرکت پرشور مردم باشد، این یقیناً به آینده ی کشور کمک خواهد نمود. البتّه اگر این با شرکت پرشور مردم همراه بشود با یک انتخاب درست که حقیقتاً یک نیروی کارآمد و باایمان و پرانگیزه و علاقمند به کار به وسیله مردم انتخاب بشود آینده کشور را تضمین خواهد نمود و بدانیم که همین انتخابات و مبحث مشارکت مردم برا ی آینده سرنوشت کشور یکی از برکات پرارزش انقلاب اسلامی است.
این انتخابات یک آزمایشگاه برای دشمن است که ببینند مردم ایران چقدر پای کار نظام ایستاده اند و هدف دشمنان برای این است که انگیزه حضور در انتخابات کم شود و از شکوه آن کاسته شود و با حضور حداکثری برگزار نشود اما دشمنان خواهند دید که این ملت زنده هست و با اعتقادات ریشه ای خودشان به صحنه می آیند و بار دیگر مشت محکمی بر دهان دشمنان می زنند.


منبع:

1400/03/28
13:38:34
5.0 / 5
388
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است