رئیس دانشكده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران:

ربات ایرانی شبیه ساز حركت مداری ماهوراه ای ساخته شد

ربات ایرانی شبیه ساز حركت مداری ماهوراه ای ساخته شد

رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران از ساخت اولین ربات ایرانی شبیه ساز حرکت مداری ماهواره ای در این دانشکده اطلاع داد.


علی حسین رضائیان روز دوشنبه در گفتگو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: نسخه اولیه این ربات ایرانی که با امکانات اولیه و دانشگاهی ساخته شده است الان در آزمایشگاه عملکرد پروازی سیستم های هوا فضایی نگهداری می شود.
کاربرد این ربات در صنایع فضایی بخش آزمون های پیش از پرتاب جهت چک الگوریتم های کنترلی است.
وی ضمن گرامیداشت یک دهه فعالیت این دانشکده از ساخت دیگر ربات ایرانی با کاربرد سمپاش کشاورزی و امور شهری پرده برداشت و اضافه کرد: این محصول با پتانسیل بالا در چارچوب نمونه آزمایشگاهی ساخته شده است.
وی خاطرنشان کرد: این ربات پرنده سمپاش پتانسیل بهینه سازی مصرف سموم را متناسب با سرعت وسیله و الگوی مشخص دارا است.
رضائیان همینطور از ساخت ربات شناور بازرسی خطوط با فنآوری لیدارو سونار اطلاع داد و اظهار داشت: این ربات با عنایت به نوع ساخت آن که از پیچیدگی خاصی برخوردار می باشد و بازرسی و اندازه گیری میزان خوردگی و رسوبات خطوط قطر بزرگ سیال به انجام می رساند.رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران ساخت فناوری تبدیل عکس نوشته به متن فارسی (بینا) بعنوان دیگر دستاورد این دانشکده عنوان نمود و عنوان کرد: با این فناوری عکس ها و فایل های PDF حاوی نوشته فارسی به متن های قابل ویرایش تبدیل خواهند شد.
وی ضمن اشاره به دیگر دستاوردهای این دانشکده در طول یک دهه فعالیت علمی اظهار داشت: تولید محلول ضد عفونی کننده رومینا طلایی با قدرت پاک کنندگی و دوام طولانی بر پایه آب و بدون الکل را از دیگر دستاوردهای شاخص این دانشکده عنوان نمود.
وی با تکیه بر این که دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در زمینه ۴۱ رشته تخصصی تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فعالیت دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۸۴۶ دانشجو در چارچوب ۶۸۱ نفر مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکترا درحال تحصیل هستند.
رضائیان با اشاره به اینکه دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با ۷۰ نفرعضو هیات علمی در عرصه علم و فناوری تلاشهای چشم گیری در زمینه توسعه همه جانبه کشور با هدف عدم وابستگی کرده است، عنوان کرد: بدین منظور و با هدف عرضه و معرفی دستاوردهای یک دهه فعالیتهای علمی دانشگاهیان، صنایع، شرکتهای مرتبط دانش بنیان و تعدادی از مسؤلان کشوری همایش دهمین سال تاسیس این دانشکده فردا هجدهم خرداد در محل این دانشکده برگزار می گردد.منبع:

1400/03/24
22:59:50
5.0 / 5
362
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۴
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است