افتتاح همایش ملی افزودنی های خوراك دام و طیور در بیرجند

افتتاح همایش ملی افزودنی های خوراك دام و طیور در بیرجند

اولین همایش ملی افزودنی های خوراک دام و طیور به صورت مجازی در دانشگاه بیرجند افتتاح شد و به مدت ۲ روز ادامه دارد.


دبیر اولین همایش ملی افزودنی های خوراک دام و طیور روز چهارشنبه در آیین افتتاحیه این همایش اظهار داشت: نخستین همایش ملی افزودنی های خوراک دام و طیور با محوریت کنترل تنش های محیطی، سلامت دام و افزایش بهره وری تولید سالم و ارگانیک با همکاری دانشگاه های فردوسی مشهد، تهران، تربیت مدرس، شهید باهنر کرمان، علوم کشاورزی خوزستان، جیرفت، تربت حیدریه و دانشگاه بُن آلمان در دانشگاه بیرجند شروع به کار کرد.
سید احسان غیاثی اضافه کرد: این همایش به صورت کلی با هدف ایجاد هماهنگی های منطقه ای و بین المللی در گسترش مطالعات مشترک و ایجاد فهم مشترک از مسائل و اجماع علمی و فرهنگی در مقابله با مسائل برگزار می گردد.
وی اظهار داشت: امروز با عنایت به موقعیت ایران در منطقه غرب آسیا بعنوان یک کشور مرجع و موثر در مناسبات و تحولات منطقه، باید موسسه های علمی و دانشگاهی در مرجعیت علمی منطقه ای و جهانی هم سهم عمده و قابل توجهی ایفا کنند.
دبیر اولین همایش ملی افزودنی های خوراک دام و طیور بیان نمود: معرفی فرصت های سرمایه گذاری ایران به کشورهای منطقه، ایجاد بستری برای تبادلات و رایزنی های علمی و تجاری دانش بنیان، معرفی ظرفیت های علمی، فناوری، تولیدی و استانداردهای ایران به نمایندگان بازارهای منطقه ای و جهانی، ایجاد امکان تبادل استاد و دانشجو و دریافت فرصت های مطالعاتی مشترک از دیگر راهکارهای پیش رو است.
وی عنوان کرد: با عنایت به قدمت صنعت دام و طیور ایران بخصوص خراسان جنوبی و از سویی شرایط اقلیمی، خشکسالی ها و کمبود منابع آبی برگزاری همایش های چند ملیتی با عنایت به ابعاد بین المللی مسائل زیست محیطی با هدف تبادل افکار جوامع علمی، ضروریست.
غیاثی اظهار داشت: ۱۲۰ مقاله از سراسر کشور به دبیرخانه این همایش ارسال شد که ۱۰۵ مقاله پذیرش شده و بخشی از این مقالات به صورت مجازی تا فردا (۲۰ خرداد) در دانشگاه بیرجند عرضه می شود.منبع:

1400/03/24
10:05:06
5.0 / 5
403
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است