رئیس دانشكده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران:

ساخت ربات ایرانی شبیه ساز حركت مداری ماهوراه ای

ساخت ربات ایرانی شبیه ساز حركت مداری ماهوراه ای

رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران از ساخت اولین ربات ایرانی شبیه ساز حرکت مداری ماهواره ای در این دانشکده آگاهی داد.


علی حسین رضائیان روز دوشنبه در گفت و گو با خبرنگار دانشگاه و آموزش ایرنا اضافه کرد: نسخه اولیه این ربات ایرانی که با امکانات اولیه و دانشگاهی تولید شده است اکنون در آزمایشگاه عملکرد پروازی سیستم های هوا فضایی نگهداری می شود.
کاربرد این ربات در صنایع فضایی بخش آزمون های پیش از پرتاب جهت چک الگوریتم های کنترلی است.
وی ضمن گرامیداشت یک دهه فعالیت این دانشکده از ساخت دیگر ربات ایرانی با کاربرد سمپاش کشاورزی و امور شهری پرده برداشت و اضافه کرد: این محصول با پتانسیل بالا در قالب نمونه آزمایشگاهی تولید شده است.
وی اشاره کرد: این ربات پرنده سمپاش پتانسیل بهینه سازی مصرف سموم را متناسب با سرعت وسیله و الگوی مشخص دارا است.
رضائیان همین طور از ساخت ربات شناور بازرسی خطوط با فنآوری لیدارو سونار آگاهی داد و اظهار داشت: این ربات باتوجه به نوع ساخت آن که از پیچیدگی خاصی برخوردارست و بازرسی و اندازه گیری میزان خوردگی و رسوبات خطوط قطر بزرگ سیال به انجام می رساند.رئیس دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران ساخت فناوری تبدیل عکس نوشته به متن فارسی (بینا) بعنوان دیگر دستاورد این دانشکده عنوان نمود و گفت: با این فناوری عکس ها و فایل های PDF حاوی نوشته فارسی به متن های قابل ویرایش تبدیل خواهند شد.
وی با اشاره به دیگر دستاوردهای این دانشکده در طول یک دهه فعالیت علمی اظهار داشت: تولید محلول ضد عفونی کننده رومینا طلایی با قدرت پاک کنندگی و دوام طولانی بر پایه آب و بدون الکل را از دیگر دستاوردهای شاخص این دانشکده عنوان نمود.
وی با تاکید بر این که دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران در حوزه ۴۱ رشته تخصصی تا مقطع کارشناسی ارشد و دکترا فعالیت دارد، اظهار داشت: هم اکنون ۸۴۶ دانشجو در قالب ۶۸۱ نفر مقطع کارشناسی ارشد و مابقی در مقطع دکترا درحال تحصیل هستند.
رضائیان با اعلان اینکه دانشکده علوم و فنون نوین دانشگاه تهران با ۷۰ نفرعضو هیات علمی در عرصه علم و فناوری کوشش های چشم گیری در حوزه توسعه همه جانبه کشور با هدف عدم وابستگی کرده است، گفت: به همین دلیل و با هدف ارائه و معرفی دستاوردهای یک دهه کارهای علمی دانشگاهیان، صنایع، شرکت های مرتبط دانش بنیان و تعدادی از مسئولان کشوری همایش دهمین سال تاسیس این دانشکده فردا هجدهم خرداد در محل این دانشکده برگزار می گردد.


1400/03/20
13:05:37
5.0 / 5
485
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۵
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است