شهرداری و دانشگاه تهران تفاهم نامه امضا كردند

شهرداری و دانشگاه تهران تفاهم نامه امضا كردند

شهردار و رئیس دانشگاه تهران برای ایجاد باغ گیاه شناسی و پارک- موزه علم تفاهم نامه امضا کردند.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، آیین امضای این تفاهمنامه با حضور پیروز حناچی و محمود نیلی احمد آبادی، آرش حسینی میلانی عضو شورای اسلامی شهر، علی محمد مختاری مدیرعامل بوستان ها و فضای سبز تهران و تعدادی از اساتید دانشگاه در زمینی به وسعت ۲۰هکتار (۱۰هکتار غربی بزرگراه چمران باغ گیاه شناسی و ۱۰ هکتار ضلع شرقی این بزرگراه باغ موزه علم) برای این طرح تحقیقاتی و تحقیقاتی برگزار شد.


ایجاد ۱۸ پارک در مدیریت فعلی شهر تهران
شهردار تهران با اشاره به اینکه در مدیریت فعلی شهر تهران در جهت توسعه سرانه فضای سبز ۱۸ پارک بزرگ در سطح استان تهران ایجاد کردیم اظهار داشت: در صددیم تا ۱۸ پارک دیگر را هم در محدوده قانونی پایتخت راه اندازی نماییم.
حناچی با اشاره به اینکه هم اینک هشت هزار گونه گیاهی متنوع در کشور شناسایی شده است اظهار داشت: امیدواریم محققان و شهروندان بتوانند از این فضای به وجود آمده در این مرکز بهره مند شوند.
وی ضمن اشاره به این که در شهریور ۹۶ در نظر سنجی که میان شهروندان صورت گرفت آلودگی هوا و ترافیک ۲ معضل اصلی تهران برشمرده شد تصریح کرد: برای رفع این معضلات هم توسعه فضای سبز، مسیر پیاده و مسیر پارکها و همینطور بهره گیری از سوخت های پاک به جای سوخت های فسیلی مطرح است.
شهردار تهران با استناد به فرموده پیامبر اکرم(ص) که قطع درخت را قتل یک انسان می دانند اظهار داشت: در فرهنگ ما کاشت درخت سنبل زندگی و حیات محسوب می شوند.
حناچی ضمن اشاره به این که الان در امتداد یکی از باغ دره های تهران بوده و در طرح جامع تهران هم به آن دیده شده و شهرداری باید به آن توجه کند اضافه کرد: این باغ دره با همکاری دانشگاه تهران فعالیت خویش را شروع کرد که داشتن فضای سبز برای نسل های بعدی بسیار ضروری و مفید خواهد بود.
وی با اشاره به اینکه هم اینک اقدامات زیر بنایی آن انجام شده و کاشت درختان آن هم طول نخواهد کشید تصریح کرد: امیدواریم فاز نخست این طرح تا انتهای دوره مدیریت شهری به بهره برداری کامل برسد.
علم و عمل باید در خدمت هم باشند
همچنین رئیس دانشگاه تهران در این آیین ضمن اشاره به این که امضای این تفاهمنامه مشترک کار پرارزش و بزرگی به حساب می آید اظهار داشت: علم باید در عمل خویش را نشان دهد و این نهاد علاقه مند است علاوه بر تعلیم و تربیت، تأثیر اجتماعی خود در بخش های دیگر به نمایش گذارد.
نیلی احمد آبادی اظهار داشت: ایجاد باغ گیاه شناسی و موزه علم یک استثنا خواهد بود.

گیاهان باغ گیاه شناسی به کم آبی سازگار و ماندگار هستند
همچنین مدیر عامل بوستانها و فضای سبز شهرداری تهران با اشاره به اینکه گیاهان این باغ بومی بوده و به کم آبی هم ماندگار و سازگار خواهند بود اظهار داشت: تلاش داریم برای تأمین آب این گیاهان و درختان از پسآب های تصفیه شده و رودخانه اوین بهره مند شویم.
مختاری به تنوع گیاهی در کشور اشاره نمود و اظهار داشت: خیلی از کشور های همسایه از این راهکار توانسته اند بازار جهان را به دست گیرند.منبع:

1400/03/18
14:04:15
5.0 / 5
418
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۸ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است