در گزارش دانشگاه فارسی اعلام شد؛

واكسیناسیون ۶ هزار دانشجوی پزشكی، پرستاری و دندانپزشكی آزاد

واكسیناسیون ۶ هزار دانشجوی پزشكی، پرستاری و دندانپزشكی آزاد

دانشگاه فارسی: رییس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان پزشکی، پرستاری، دندانپزشکی و داروسازی را تشریح نمود.علیرضا خوشدل در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان علوم پزشکی دانشگاه آزاد تهران اظهار نمود: بر مبنای جدید ترین و آخرین آمار حدود ۵ هزار و ۶۰۰ نفر از دانشجویان علوم پزشکی، کادر پرستاری و پزشکی که از نظام پزشکی واکسینه نشدند، واکسن را دریافت نمودند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران اضافه کرد: با احتساب ۲۰۰-۳۰۰ نفر از کادر پزشکی که از نظام پزشکی واکسینه شدند، حدود ۶ هزار نفر واکسن دریافت نمودند که از این تعداد اغلبشان کادر پزشکی و پرستاری ما هستند. ۹۹ درصد انترن ها و ۸۵ درصد دانشجویان پرستاری واکسن را دریافت کرده اند. آن دسته از افرادی که در این گروه قرار داشتند اما واکسن نزده اند، بنا به درخواست خودشان بود.
خوشدل افزود: حدود ۳۰ نفر از دانشجویان پرستاری تغییر مقطع داشتند و هم اکنون وارد جدول واکسن شدند. دانشجویان دندانپزشکی نیز با عنایت به این که آنها از ترم اول به کلینیک می روند و در برخورد مستقیم با آلودگی هستند، همه واکسینه شدند تعداد کمی مانده که سه شنبه هفته آتی واکسینه خواهند شد.
وی با بیان این مطلب که تا حالا تنها ۵۰ نفر از دانشجویان داروسازی ما واکسن دریافت کرده اند، اظهار داشت: در گروه داروسازی، حدود ۳۰۰ نفر که در محیط داروخانه قرار دارند، باید واکسینه شوند. منتها این گروه از دانشجویان در اولویت واکسیناسیون قرار نداشتند که در این رابطه درخواست بازبینی دادیم و وزارت بهداشت این گروه را در فهرست اولویت ها قرار دادند و منتظریم دانشگاه علوم پزشکی تهران سهمیه ها را بدهند.
خوشدل با تکیه بر اینکه تا حالا هیچ یک از دانشجویان رشته های غیر پزشکی واکسینه نشده اند اظهار داشت: کارکنان ستادی و اداری هم هنوز واکسن دریافت نکرده اند که طبق اولویت سنی باید منتظر بمانند.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی افزود: برخی از کارآموزان پزشکی باقی مانده اند که البته کارآموزان فعال در بیمارستان واکسن را دریافت نمودند اما آن هایی که به صورت مجازی بودند، باقی مانده اند.
وی اضافه کرد: باید به این نکته توجه داشت که تعداد دانشجویان ما اصلاً قابل مقایسه با سایر واحدها نیست؛ ما ۲۵ هزار دانشجو داریم و روند واکسیناسیون زمانبر خواهد بود. خوشدل در انتها اعلام نمود: با مساعدت رییس سازمان غذا و دارو درخواست ۱۰ هزار دوز واکسن کرده بودیم تا ان شاءالله در مهرماه کلاس ها بازگشایی شود. خوشبختانه با درخواست ما موافقت کردند و منتظر هستیم سهمیه ها واگذار شود.


منبع:

1400/03/16
17:13:34
5.0 / 5
320
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۵ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است