ویروس كرونا موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال در سال ۹۹

ویروس كرونا موضوع ۱۶۳ پایان نامه و پروپوزال در سال ۹۹

ویروس کووید19 در سال 1399 موضوع 163 پایان نامه و پروپوزال شد که در پایگاه اطلاعات علمی ایران به ثبت رسیده است.به گزارش خبرنگار دانشگاه ایرنا، پس از سپری شدن ماه ها از آموزش های الکترونیکی دانشگاه ها به سبب شیوع کرونا، این ویروس موضوع پایان نامه، رساله و پروپوزال برخی دانشجویان در آستانه دانش آموختگی جهت بررسی ابعاد و آثار اجتماعی، اقتصادی و فرهنگی آن در سطح جامعه شد.

از آنجا که دانشجویان برمبنای قانون پیشگیری و مقابله با تقلب در تهیه آثار علمی باید پروپوزال و پایان نامه های خودرا در سامانه گنج(پایگاه اطلاعات علمی ایران) پژوهشگاه علوم و فناوری اطلاعات ایران(ایرانداک) بارگذاری کنند، تعدادی پایان نامه و رساله کارشناسی ارشد و دکتری و همین طور پروپوزال دراین زمینه به ثبت رسیده است.

ثبت ۱۶۳ مدرک علمی در پایگاه گنج

بیشترین تعداد پایان نامه، رساله و پروپوزال در سال قبل با موضوع ویروس کرونا ۱۶۳ مورد است که در سامانه گنج بارگذاری شده است. این تعداد شامل ۸۷ پیشنهاده یا پروپوزال و ۷۶ پارسای داخل کشور (پایان نامه و رساله) است. همین طور از تعداد ۱۶۳ مدرک علمی ثبت شده، ۱۴۷ پایان نامه در زمینه کارشناسی ارشد، ۱۰ پایان نامه در زمینه دکتری حرفه ای(عمومی)، چهار پایان نامه در زمینه دکتری تخصصی، یک پایان نامه در زمینه دکتری حرفه ای و یک پایان نامه در زمینه دستیاری تخصصی بالینی است.

عناوین مدارک علمی بارگذاری شده

با مرور پایگاه گنج ایرانداک، عناوین تعدادی از این مدارک علمی بارگذاری شده، ابعاد مختلف اثرگذاری این ویروس را بر سطح جامعه مورد مطالعه قرار داده است که در ادامه به تعدادی از این مدارک علمی اشاره می شود.

پروپوزال ها

بررسی میزان سواد علمی دانش آموختگان فیزیک درباره ویروس کرونا و بیماری کووید۱۹، روش انتشار کرونا ویروس در جامعه انسانی با بهره گیری از مدلهای ریاضی، بررسی میزان اضطراب و افسردگی در دوران شیوع ویروس کرونا در بیماران حامله مراجعه کننده به کلینیک های مامایی بیمارستان، تاثیر ویروس کرونا بر قراردادها و تعهدات ناشی از آن، طراحی میکرو غشاء برای تشخیص ویروس کرونا، بررسی مقایسه تاثیر قرنطینه ناشی از پاندمی کرونا ویروس بر سلامت روان یا میانجی گری هیجان پذیری دانشجویان ازجمله عناوین پروپوزال ها در سال قبل است.

همچنین بررسی مزایا و چالش های کار در وضعیت کاهش حضور فیزیکی و دورکاری کارکنان، بررسی رابطه مهارت های مثبت اندیشی، تاب آوری و تعارضات زناشویی زوجین در دوران فاصله گذاری اجتماعی انتشار ویروس کرونا، بررسی فراوانی گروه خونی ABO با استعداد مبتلاشدن به عفونت کووید ۱۹، بررسی چالش های آموزش مجازی در دوران کرونا در مدارس ابتدایی و تحلیل جرم شناختی آثار فراگیری ویروس کووید۱۹ بعنوان پروپوزال در این پایگاه علمی مشاهده می شود.

پایان نامه کارشناسی ارشد

تاثیر شیوع ویروس کرونا بر اجرای تعهدات پولی، بررسی تاثیر ویروس کرونا بر روی امید به زندگی باتوجه به تفاوت های شخصیتی در دانش آموزان دختر دوره اول و دوم دبیرستان، تحلیل ساختاری خشونت مقابل زنان باتوجه به قرنطینه خانگی ناشی از ویروس کرونا در زنان)، مقایسه اضطراب اجتماعی، اضطراب ویروس کرونا، استرس ادراک شده و کیفیت زندگی در زنان مبتلا به بیماری آسم و زنان سالم، بررسی نقش خطوط هوایی ارزان بر گذر از بحران ویروس کرونا و بررسی سرمایه اجتماعی خانواده در دروان کرونا هم بعنوان نمونه پایان نامه های کارشناسی ارشد در سامانه گنج به ثبت رسیده است.

پروپوزال های دکتری

موضوعاتی هم مانند واکاوی نقش رسانه های اجتماعی بر تصمیمات خط مشی عمومی در مدیریت بحران کرونا در ایران با بهره گیری از تحلیل روایتی خط مشی بعنوان پروپوزال دکتری تخصصی) و بررسی ویروس covid۱۹ در اشک بیماران مبتلا به کرونا و شیوع علائم چشمی در بیماران در قالب پروپوزال دکتری عمومی از طرف دانشجویان دکتری بعنوان عنوان رساله دکتری در این سامانه بارگذاری شده است.

به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، برمبنای تحلیل های به عمل آمده، ۸۶ مدرک علمی در رشته علوم انسانی، ۱۴ مدرک علمی در رشته روان شناسی، ۱۱ مدرک علمی در مدیریت، ۶ مدرک علمی در تربیت بدنی و علوم ورزشی، پنج مدرک علمی در زیست شناسی و چهار مدرک علمی در علوم تربیتی و بیشترین تعداد پایان نامه، رساله و پروپوزال کارشناسی ارشد و دکتری در دانشگاه های شهید بهشتی، علوم پزشکی آزاد اسلامی و پیام نور استان اصفهان، به ثبت رسیده است.


1400/03/14
13:26:21
5.0 / 5
368
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۴ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است