رئیس صندوق رفاه مطرح كرد؛

مشكلات هزینه ای دانشگاه ها پس از بازگشایی در روزهای پسا كرونا

مشكلات هزینه ای دانشگاه ها پس از بازگشایی در روزهای پسا كرونا

به گزارش دانشگاه فارسی رییس صندوق رفاه دانشجویان اظهار داشت: یکی از مسائلی که نگرانش هستیم بازگشایی دانشگاه ها در روزهای پسا کرونا است که با مشکلاتی در هزینه ها، مواجه می شویم.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از دانشگاه فنی و حرفه ای، ناصر مطیعی در آئین افتتاح نسل جدید آشپزخانه های دانشگاه فنی و حرفه ای مجهز به تکنولوژی های جدید سیستم بخار مرکزی پخت ترکیبی، که در محل دانشکده دکتر شریعتی تهران انجام شد اظهار داشت: موردی که هم اکنون جهت ارتقای رفاه خدمات دانشجویان در حال انجام می باشد، در آینده نزدیک آثار مفیدی را در پی خواهد داشت که موجب می شود ضمن صرفه جویی در هزینه ها و کاهش عوارض تغذیه ای، این دانشگاه به سمت بهداشت و سلامت محوری در امر غذای دانشجویی، حرکت کنند.
وی اضافه کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای از یک محرومیتی در زمینه های زیرساختی بطور عام و در زمینه دانشجویی بطور خاص برخوردار است، ولی خوشبختانه با نگاه توسعه ای رییس دانشگاه، خیز خوبی برای برطرف نمودن این محدودیت ها برداشته شده است که امیدواریم این نگاه عدالت محور ادامه پیدا کند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم اضافه کرد: البته از این جهت، وظیفه مدیران آموزش عالی در مقابل این دانشگاه سنگین تر می شود چونکه توسعه و پیشرفت دانشگاه فنی و حرفه ای با رسالتی که دارد، ضمن پر کردن حلقه مفقوده علم و عمل در جامعه، مهارت های لازم را در کنار آموزش تئوری، به دانشجویان ارائه می دهد.
مطیعی اشاره کرد: دانشگاه فنی و حرفه ای در نوع خود یک وزارتخانه با پراکندگی جغرافیای است که کار مدیریت را خیلی مشکل می کند اما با جدیت و پیگیری دوستان امیدواریم بر این محرومیت تاریخی غلبه شود و دانشگاه هم از لحاظ رفاهی و هم آموزشی بتواند سرآمد باشد.
وی تصریح کرد: یکی از مسائلی که نگرانش هستیم بازگشایی دانشگاه ها در روزهای پسا کرونا است که با مشکلاتی در هزینه ها، مواجه می شویم، البته از یک جهت خوشحالیم چونکه دانشگاه بدون دانشجو نوعی فضای رکود را ایجاد می کرد و امید آنرا داریم با همت وزارت بهداشت و مجموعه ی دستگاه های ذیربط، دانشجویان به این فضاها بازگردند.
رئیس صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم افزود: البته ما در سال ۱۴۰۰ برنامه و طرح های ارتقا را پیش رو داریم و همچنان حمایت خودرا در راه گسترش زیرساخت های دانشگاه، ادامه خواهیم داد.


منبع:

1400/03/12
23:37:25
5.0 / 5
409
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۳ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است