صندوق رفاه اعلام كرد؛

دانشجویان برای دریافت وام از بانك ها تا تیرماه فرصت ثبت نام دارند

دانشجویان برای دریافت وام از بانك ها تا تیرماه فرصت ثبت نام دارند

سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم اظهار داشت: دانشجویان تا تیرماه 1400 برای وام هایی که توسط بانک ها پرداخت می شود فرصت ثبت وام دارند.به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از صندوق رفاه دانشجویان وزارت علوم، صمد حاج جباری در مورد ثبت وام های دانشجویی اظهار داشت: مهلت ثبت وام های دانشجویی که توسط خود صندوق پرداخت می شود تا ۲۵ خرداد ماه تمدید شده است و دانشجویان متقاضی وام های دانشجویی می توانند تا ۲۵ خرداد ماه برای دریافت وام ثبت نام کنند.
وی افزود: وام های دانشجویی شامل وام تحصیلی، ضروری، ویژه دکتری، مسکن متاهلی و شهریه است که دانشجویان می بایست طبق روال در سامانه صندوق رفاه درخواست خودرا تا زمان اعلام شده ثبت نمایند. وام هایی که توسط بانک ها پرداخت می شود نیز، دانشجویان تا تیرماه فرصت برای ثبت وام دارند.
سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه وزارت علوم در مورد افزایش سقف وام ها عنوان کرد: افزایش سقف وام ها جزو برنامه های صندوق در سال ۱۴۰۰ است و برمبنای مصوبه هیأت امنا صندوق صورت می پذیرد.
وی افزود: همان طورکه اطلاع رسانی در رسانه ها کردیم امسال وام ویژه دکتری نیز از ماهانه ۷۰۰ هزار تومان به یک میلیون تومان در ماه افزایش یافت که بصورت شش ماهه به دانشجویان واجد شرایط پرداخت می شود.
سرپرست معاونت امور دانشجویان صندوق رفاه باتوجه به شرایط اقتصادی، اجتماعی و تداوم شیوع بیماری کرونا اشاره کرد: صندوق رفاه دانشجویان از شروع شیوع بیماری کرونا در کنار دانشجویان بوده و تمهیداتی برای رفاه حال این عزیزان اندیشیده که می توان به همکاری درباب اجاره بهای خوابگاه های دانشجویی و تقویت وام های دانشجویی و افزایش مبالغ وام های دانشجویی که برخی تا دو سه برابر رشد داشتند و هدفمند کردن آنها اشاره کردند.
وی افزود: همین طور صندوق رفاه برای کرونا، وام موارد خاص را پیش بینی نمود که با تشخیص معاون دانشجویی دانشگاه به دانشجو تعلق می گیرد و همین طور وامی برای دانشجویانی که خودشان و خانواده شأن مبتلا به بیماری خاص هستند نیز در نظر گرفته شد.

1400/03/06
13:51:19
5.0 / 5
436
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۶ بعلاوه ۱
دوستان دانشگاه فارسی
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است