راه اندازی چهار پروژه دانشگاه شیراز با دستور رئیس جمهوری

راه اندازی چهار پروژه دانشگاه شیراز با دستور رئیس جمهوری

به گزارش دانشگاه فارسی مدیر فناوری و طرح های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز اظهار داشت: چهار مگاپروژه با اعتبار پنج میلیون یورو منابع ارزی و 200 میلیارد تومان اعتبارات ریالی با دستور رئیس جمهوری بصورت ویدیو کنفرانس در شیراز راه اندازی شد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، فخرالدین افضلی پنجشنبه در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: پروژه های دانشگاه شیراز که امروز در این آیین به بهره برداری رسید در حوزه ارتباط با جامعه صنعت بود که با پیگیری دفتر فناوری و طرح های کاربردی معاونت پژوهشی مستندات آن در لیست افتتاحیه های ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی افزود: این پروژه ها شامل طرح های حوزه نفت، تجهیز آزمایشگاهی و افتتاح دو انستیتو متانول و ایزومریزاسیون و فاز دوم آنها، پروژه ازدیاد برداشت میدان منصوری، رونمایی آغاز به کار میدان اسفند است.
وی اعلام نمود: وزارت نفت ۱۴ پتروشیمی بزرگ در اختیار دارد که اتانول و فرآورده های آنرا تولید می کند که از این به بعد با شروع به کار این پروژه ها تحقیق و توسعه متانول ایران و فرآورده های آن و بنزین در دانشگاه شیراز صورت خواهد گرفت.
مدیر فناوری و طرح های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز در ادامه اظهار داشت: ساختمان اداری مورد نیاز انجام این تحقیقات در مجموعه جهان پارس دانشگاه شیراز تامین و تجهیز شد و ۴۰ محقق کشور نیز به کارگیری شده است و در ادامه از مهندسان خارجی نیز استفاده می شود.منبع:

1400/02/26
20:19:32
5.0 / 5
335
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۱ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است