چهار پروژه دانشگاه شیراز با دستور رئیس جمهوری

چهار پروژه دانشگاه شیراز با دستور رئیس جمهوری

مدیر فناوری و طرح های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز اظهار داشت: چهار مگاپروژه با اعتبار پنج میلیون یورو منابع ارزی و ۲۰۰ میلیارد تومان اعتبارات ریالی با دستور رئیس جمهوری به صورت ویدیو کنفرانس در شیراز راه اندازی شد.


به گزارش دانشگاه فارسی به نقل از ایرنا، فخرالدین افضلی پنجشنبه در گفت و گویی اختصاصی با خبرنگار ایرنا اضافه کرد: پروژه های دانشگاه شیراز که امروز در این آیین به بهره برداری رسید در حوزه ارتباط با جامعه صنعت بود که با پیگیری دفتر فناوری و طرح های کاربردی معاونت پژوهشی مستندات آن در لیست افتتاحیه های ریاست جمهوری قرار گرفت.
وی افزود: این پروژه ها شامل طرح های حوزه نفت، تجهیز آزمایشگاهی و افتتاح دو انستیتو متانول و ایزومریزاسیون و فاز دوم آنها، پروژه ازدیاد برداشت میدان منصوری، رونمایی آغاز به کار میدان اسفند است.
وی اعلام نمود: وزارت نفت ۱۴ پتروشیمی بزرگ در اختیار دارد که اتانول و فرآورده های آنرا تولید می کند که از این به بعد با آغاز به کار این پروژه ها تحقیق و توسعه متانول ایران و فرآورده های آن و بنزین در دانشگاه شیراز صورت خواهد گرفت.
مدیر فناوری و طرح های کاربردی (ارتباط با صنعت) دانشگاه شیراز در ادامه اظهار داشت: ساختمان اداری مورد نیاز انجام این تحقیقات در مجموعه جهان پارس دانشگاه شیراز تأمین و تجهیز شد و ۴۰ محقق کشور هم به کارگیری شده است و در ادامه از مهندسان خارجی هم استفاده می شود.


1400/02/21
13:51:41
5.0 / 5
374
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۳
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است