رئیس دانشگاه علوم پزشكی آزاد تهران خبر داد؛

آخرین وضعیت واكسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد

آخرین وضعیت واكسیناسیون دانشجویان دانشگاه آزاد

رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان پرستاری، پزشکی و دندانپزشکی و... این دانشگاه را تشریح نمود.علیرضا خوشدل در گفتگو با خبرنگار مهر درباب آخرین وضعیت واکسیناسیون دانشجویان کارورز پزشکی و اعضای هیات علمی که در بیمارستان ها حضور دارند، اظهار نمود: واکسیناسیون همه اعضای هیات علمی پزشکی، دندانپزشکی و پرستاری که در بیمارستان مشغول هستند، انجام شده است که تعدادشان حدود ۲۵۰ نفر می شود.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با اشاره به اینکه واکسیناسیون هیات علمی داروسازی محدودتر صورت گرفته است و همچنان قسمتی از آنها واکسینه نشده اند، اظهار داشت: بیش از ۹۵ درصد دانشجویان کارورزی شامل انترن ها و پرستاران واکسن دریافت کرده اند و آن ۵ درصد اعلام نمودند ترجیح می دهند واکسن دیگری استفاده کنند.
خوشدل در پاسخ به این پرسش که چه واکسن هایی به دانشجویان و اعضای هیات علمی دانشگاه آزاد تهران تزریق شده است، اظهار داشت: در بعضی مراکز واکسن آسترازنکا، برخی دیگر سینوفارم و برخی هم در سری اول واکسن اسپوتنیک را دریافت کرده اند. عملا سهمیه واکسن دانشگاه آزاد در اختیار دانشگاه های علوم پزشکی دولتی است و هرچیزی که آنها واگذار کرده اند، تزریق شده است.
وی ضمن بیان این مطلب که روند واکسیناسیون دانشجویان کارآموز پرستاری و پزشکی شروع شده است، اشاره کرد: در همین رابطه از وزارت بهداشت درخواست سهمیه جدید کرده ایم و بر طبق آمار تا حالا ۳۰ درصد دانشجویان کارآموز واکسن دریافت کرده اند و همچنان ادامه دارد.
رئیس دانشگاه علوم پزشکی آزاد تهران با بیان اینکه در هفته پیش رو واکسیناسیون دانشجویان دندانپزشکی بطور کامل انجام می شود، اشاره کرد: درباب دانشجویان دندانپزشکی یک کم توجهی در برنامه ملی واکسیناسیون شده بود که با مکاتبه انجام شده، سهمیه لازم برای دانشجویان دندانپزشکی را دریافت کردیم.
وی در آخر اظهار داشت: هم اکنون مشکل جدی که داریم، واکسیناسیون دانشجویان داروسازی است که در داروخانه ها مشغول هستند که البته بتازگی وعده هایی را در خصوص ارائه سهمیه این بخش از دانشجویان را نیز به ما داده اند.

1400/02/20
10:56:52
5.0 / 5
326
این مطلب را می پسندید؟
(1)
(0)

تازه ترین مطالب مرتبط
نظرات بینندگان در مورد این مطلب
لطفا شما هم نظر دهید
= ۲ بعلاوه ۲
دانشگاه فارسی

دانشگاه فارسی

آموزش از راه دور

unifarsi.ir - حقوق مادی و معنوی سایت دانشگاه فارسی محفوظ است